مشارکت ۱۹۰ شرکت در ابرپروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی

[ad_1]

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان شنبه شب با حضور در برنامه نگاه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران افزود: پویشی با عنوان «هر هفته- الف- ب- ایران» با سرمایه گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومانی به راه افتاده و متعهد شدیم تا پایان امسال ۲۵۰ طرح بزرگ آب و برق و فاضلاب را در قالب این پویش به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه طرح شیرین سازی و انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی نیز جزو این پویش است، ادامه داد: به جز این طرح، تا کنون ۱۲۶ طرح از ۲۵۰ طرح را با سرمایه گذاری ۲۷ هزار میلیارد تومان به پایان رساندیم که با احتساب این طرح، ۱۲۸ پروژه با سرمایه گذاری حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان به انجام رسیده است.

وزیر نیرو افزود: اجرای این پویش با وجود همه محدودیت ها، با اتکا به ظرفیت های موجود و توانمندی شرکت های مدیریتی، مهندسین مشاور، پیمانکاران و ظرفیت بخش های دولتی و خصوصی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه تا کنون اجرای هفت سد مخزنی، هشت طرح شبکه آبیاری و زهکشی، چهار تصفیه خانه بزرگ آب، هفت تصفیه خانه بزرگ فاضلاب و آبرسانی به ۴۴۸ روستا و هفت شهر بزرگ انجام شده، اضافه کرد:همچنین در قالب این پویش ۹ نیروگاه حرارتی، ۱۳ نیروگاه تجدید پذیر، پنج نیروگاه مقیاس کوچک و ۳۳ طرح پست و خطوط انتقال نیز به ثمر رسیده است.

اردکانیان با اشاره به اینکه علاوه بر این طرح های ساخت و سازی، هفت طرح ساز وکاری نیز به بهره برداری رسیده است، توضیح داد: طرح های ساز وکاری، طرح هایی هستند که هم تأثیر خود را در بهتر اجرا شدن طرح های ساخت و سازی نشان می دهند و هم موجب تسهیل خدمت رسانی به مردم می شوند که از جمله آنها، بی نیاز کردن مردم از مراجعه به شرکت های توزیع برق است.

وی گفت: هم اینک بیش از ۴۰ خدمت که مردم باید با مراجعه، آن خدمات را دریافت می کردند، با استفاده از فناوری تلفن های همراه و یا ارتباطات تلفنی، قابل انجام است و اجرای طرح های مشابه آن نیز جزو برنامه های امسال این وزارتخانه قرار دارد.
این خبر تکمیل می‌شود…

[ad_2]

Source link

Leave a Comment