معاون استاندار: بانک اطلاعات طرح‌های در حال اجرای آذربایجان‌غربی تهیه شود

[ad_1]

نادر صادقی روز شنبه در جلسه بررسی طرح‌های بزرگ مقیاس آذربایجان‌غربی اظهار داشت: این اطلاعات برای ارائه به سرمایه‌گذاران به ویژه گروه شستا و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای سرمایه گذاری در استان ضروری است.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی اتاق بازرگانی کشور به عنوان یک نهاد مستقل، آذربایجان‌غربی در ۶ ماهه اول امسال رتبه نخست بهبود محیط فضای کسب و کار در کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: نتایج ارائه شده از پایش اتاق بازرگانی در شهریور امسال حاکی از جایگاه مناسب استان در محیط کسب و کار است.

صادقی افزود: آذربایجان‌غربی علاوه بر اینکه در ۲ سال گذشته رتبه نخست بهبود محیط کسب و کار را به خود اختصاص داده است، طی امسال نیز توانست موقعیت خود در این ارزیابی تثبیت کند.

وی اضافه کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده ۱۰۷ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان به چرخه تولید بازگشته‌اند.

به گزارش ایرنا در این جلسه طرح‌های بزرگ مقیاس استان با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس و مدیران دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

 استفاده از شاخص های مختلف در راستای نشان دادن وضعیت اقتصادی، بسیار مهم و ضروری است و شاخص بهبود فضای کسب و کار نیز در همین راستا طراحی شده است.

این شاخص بدون دخالت نهادهای دولتی و با پرسش نامه از فعالان بخش خصوصی از طریق اتاق بازرگانی تهران محاسبه می شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment