معاون استاندار قزوین: ارزش‌های دفاع مقدس نباید به فراموشی سپرده شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز شنبه در نشست صمیمی با رزمندگان اهل رسانه استان قزوین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه رزمندگان سند زنده تاریخ دفاع مقدس هستند، افزود: دشمن، امروز با سلاح رسانه، جنگ روانی تمام عیاری را به راه انداخته که این سلاح، کم هزینه و همچنین بسیار موثر و کارساز است و سرعت بسیار بالایی نیز دارد.

وی اظهار داشت: راه مقابله با جنگ رسانه‌ای باید از جنس خود آن باشد تا بتوان عملیات دشمنان را خنثی کرد و البته برای مقابله در این زمینه باید از ظرفیت فرهنگ هر منطقه نیز استفاده شود.

حبیبی افزود: دفاع مقدس یک فرهنگ غنی، بزرگ و پر محتوا است و ابعاد مختلفی دارد و برای جلوگیری از فراموش شدن آن، باید این فرهنگ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود.

وی ادامه داد: فرهنگ اگر مراقبت نشود، ژنده و کهنه می‌شود و چیزی از آن باقی نمی‌ماند و دیگر اثری نخواهد داشت.

حبیبی تصریح کرد: نسل جوان و نوجوان ما باید بدانند ما آغازگر جنگ نبودیم ولی ما جنگ نامبارک و نامیمون را به دفاعی مقدس تبدیل کردیم که رمز پیروزی در آن، شهادت بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه امام به جوانان اعتماد کرد و جوانان دفاع مقدس را اداره کردند، خاطرنشان کرد:ما معتقدیم قدرت جوانی، یک قدرت محرک بوده و اگر خوب به کار گرفته شود، تحول ساز است و می‌تواند کارهای بزرگی را به انجام برساند.

وی اضافه کرد: جنگ ما یک جنگ تمام عیار جهانی بود که یک طرف آن تمام دنیا و طرف دیگر آن جمهوری اسلامی ایران قرار داشت به همین دلیل از این دفاع مقدس، فرهنگ‌های متعددی همچون فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ از خود گذشتگی و شجاعت، فرهنگ مقاومت، فرهنگ خود اتکایی ، فرهنگ خودکفایی و استقلال متولد شد.

حبیبی افزود: می‌توان گفت اساسا انقلاب اسلامی احیای مجدد دین اسلام بود و فرماندهی واحد و ولایت پذیر در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشت و باعث شد همه زیر یک بیرق کار را دنبال کرده و پیروز شوند.

این مسوول یادآور شد: دفاع مقدس رخدادی برجسته و بزرگ است و وظیفه ما این است که نگذاریم این دفاع به فراموشی سپرده شود و اینجاست که نقش اصحاب رسانه ، خبرگزاری‌ها، خبرنگاران برجسته می‌شود.

وی گفت:همه باید بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به خوبی به مردم معرفی کنیم تا ابعاد آن هرچه بیشتر به ویژه برای نسل جوان و نوجوان کشور روشن شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment