معاون فرمانداری: ۶۰ درصد مردم مهریز نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

[ad_1]

محمد جواد برزگر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای غلبه بر کرونا به همکاری مردم و رعایت دقیق موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی در خارج از منزل نیاز است.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک و خودداری از سفرهای غیرضروری به خصوص به مناطق گردشگری و ییلاقی بخش مرکزی شهرستان نقش مهمی در پیشگیری از بیماری دارد.

این مسوول اظهار کرد: باید همه مردم با همدلی در کنار متولیان امر موضوع کرونا را جدی بگیرند که بی‌تفاوتی به آن موجب گسترش آن در شهرستان می‌شود.

به گفته برزگر طبق مقررات کار نظارت بر نحوه فعالیت مراکز دولتی، عمومی و اصناف به صورت مستمر و جدی توسط متولیان امر پیگیری و تاکنون به نحو مناسب اقدام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز همچنین به عزاداری هیات های مذهبی در ماه محرم اشاره کرد و یادآور شد: در این خصوص دستورالعملی تهیه و دست‌اندرکاران هیات‌ها توجیه شده اند.

به گفته برزگر،همه باید برای پیشگیری از کرونا در کنار همدیگر دقیقا به نکات بهداشتی و تصمیم‌های مسوولان و ستاد کرونا عمل کنند که تا وضعیت شهرستان از از لحاظ شیوع بیماری سفید شود.

هم اکنون وضعیت مهریز  بنا بر اعلام وزارت بهداشت از لحاظ شیوع ویروس کرونا قرمز است و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفر در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز ( دوشنبه) گفته بود که از اوایل اسفند ۹۸  تاکنون ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی در کشور به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۱۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی که یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند. 

وی گفت: تاکنون ۲۸۶ هزار و ۶۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین سه هزار و ۹۹۲ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزارت بهداشت بیان کرد: تاکنون ۲ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۸۱۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار است .

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بیماری کووید -۱۹ مرز و بوم نمی‌شناسند و همه سیستم‌های بهداشتی جهان را تحت تاثیر قرار داده و هیچ کشوری از این بیماری در امان نیست. بهترین راه حل برای مبارزه با این بیماری، همبستگی و همراهی در عمل و رعایت اصول سه گانه فاصله گذاری فیزیکی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک است. همچنان درخواست ما این است که با پرهیز از سفر غیرضروری، شرکت نکردن در مراسم و دورهمی و حضور در مراکز شلوغ، از سلامت خود و هموطنان‌مان مراقبت کنیم.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment