مقام یمنی: عربستان و امارات پای رژیم صهیونیستی را به جزیره سقطری باز کردند

[ad_1]

به گزارش بامداد چهارشنبه شبکه خبری الجزیره، شیخ سالم السقطری در باره پیامد خروج این جزیره از حاکمیت یمن هشدار داد و افزود: عربستان و امارات هدف شان تعطیل کردن مراکز رسمی و نهادهای دولتی و سرنگونی مدیران حامی دولت قانونی یمن است.

وی در گفت و گو با الجزیره، ریاض و ابوظبی را به تلاش برای تغییر ساختاری جمعیتی جزیره سقطری با آوردن افرادی از بیرون این جزیره و اسکان دادن آنها در آن متهم کرد و خواستار مقابله با آن شد.

مناطق جنوبی یمن از جمله استان ابین و جزیره “سقطری” به تازگی شاهد درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای «منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی این کشور (مورد حمایت عربستان) و شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب (مورد حمایت امارات) بوده‌است. درگیری‌هایی که با کنترل این مناطق از سوی شورای انتقالی همراه بود.

عربستان به همراه امارات متحده عربی و برخی کشورهای دیگر عربی ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طول این سال‌ها، هزاران شهروند یمن که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment