مقاوم‌سازی منازل روستاییان خراسان شمالی ۱۸.۳ درصد افزایش یافت 

[ad_1]

علی روحانی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سال ۹۲ تا کنون، ۱۱ هزار و ۲۵۶ واحد مسکونی از محل طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی در نقاط روستایی استان ساخته شده است و با این اقدام، شمار واحدهای مقاوم سازی شده به نسبت سال ۹۲، ۱۸.۳ درصد افزایش یافته است. 

وی افزود: در سال های گذشته، ساکنان در برخی از نقاط شهری استان هم از تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی استفاده کرده اند که در این نقاط هم در مجموع، هزار و ۶۲۵ واحد از قالب این طرح، ساخته شده است. 

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۲ هزار و ۸۸۱ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای استان از محل طرح ویژه تسهیلات مسکن روستایی ساخته شده است. 

روحانی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۵ آغاز شده و در سطح کشور سالانه ۲۰۰ هزار واحد در این مناطق ساخته می شود که سهم استان، پرداخت وام برای پنج هزار واحد در هر سال بوده است.

وی گفت: از سال ۹۲ تا کنون، در اسفراین هزار و ۵۶۹ واحد، بجنورد سه هزار و ۶۲۶ واحد، جاجرم ۵۲۱ واحد، راز و جررگلان ۶۹۷ واحد، شیروان هزار و ۹۳۹ واحد، فاروج هزار و ۱۴۴ واحد، گرمه ۱۸۰ واحد و مانه وسملقان هزار و ۵۸۰ واحد در نقاط روستایی استان با استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی ساخته شده است. 

روحانی اظهار داشت: خوشبختانه دولت، توجه خوبی به مقاوم سازی و بهسازی مسکن محرومان و اهالی روستاها دارد و حمایت های خوبی در این زمینه از این اقشار انجام شده است.

وی افزود: برای نخستین بار، در این دولت، ساخت واحدهای ناتمام، مورد حمایت قرار گرفت، برخی از افراد که از وام طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی استفاده کرده اند، بضاعت مالی برای تکمیل واحد مسکونی خود را ندارند، در این زمینه، پرداخت کمک های بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) در دستور کار قرار گرفت و تا کنون، بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تکمیل بیش از ۲ هزار واحد مسکونی پرداخت شده است. 

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای تکمیل هر واحد مسکونی، ۲۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت می شود. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment