مناسب‌سازی معابر در گناباد به باور عمومی تبدیل نشده است

[ad_1]

علی آراسته روز یکشنبه در جلسه مناسب‌سازی معابر گناباد افزود: بسیاری از مهندسان و دست اندرکاران ساخت و ساز در گناباد این مساله را باور ندارند و آن را در ساخت بناها و معابر رعایت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از طرحهایی که برای مناسب‌سازی معابر برای معلولان در محیط شهری گناباد اجرا شده است کافی نیست و یا نیمه تمام رها شده است.

رییس اداره بهزیستی گناباد گفت: به دلیل اجرای ناکافی و غیر موثر طرحهای مناسب‌سازی، معلولان گنابادی برای استفاده از خدمات بانکهای این شهرستان و یا تردد در معابر عمومی با مشکلات بسیاری دست به گریبان هستند.

آراسته افزود: در بسیاری از طرحهای مناسب‌سازی معلولان در بخشهای مختلف هم از نظرات کارشناسان بهزیستی استفاده نمی‌شود و این مساله موجب می‌شود که طرحها اثربخشی لازم را نداشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به این که ۱۲ درصد جمعیت گناباد را سالمندان و دو درصد آنها را معلولان تشکیل می‌دهند نبود توجه لازم به این مساله مشکلات متعددی برای توان‌یابان و معلولان جسمی و حرکتی در تردد در معابر عمومی و ورود به بناها ایجاد کرده است.

رییس اداره بهزیستی گناباد گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سال گذشته برای اجرای طرحهای مناسب‌سازی محیط زندگی معلولان گنابادی اختصاص یافت.

آراسته افزود: تشکیل کمیته فنی مناسب سازی برای نظارت دائم بر اجرای طرحهای این بخش در گناباد ضروری است.

شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment