منشاء “کاخون” سرخ شده ترکیه

[ad_1]

در حالی که آماده شدن برای این سال را به شکرگزاری متحرک جایی که من خدمت خوشمزه سرخ شده ترکیه, من علاقه مند شد و در منشاء شاداب درمان است.

چه سرخ شده ترکیه?

“سرخ کردن کل بوقلمون مرتب کردن بر اساس جنوبی نسخه از ساخت fondue. شما باید بسیاری از دوستان خود را بیش از شما بهم زدن در اطراف یک دیگ روغن داغ با برخی از چوب و سپس شما بیرون شام خود را. جاستین Wilson, کاخون, شهرت, به یاد می آورد برای اولین بار از دیدن بوقلمون سرخ در لوئیزیانا در دهه 1930.”—چیزی متفاوت: سرخ شده ترکیه بورلی باندی, سنت لوئیس دیسپچنوامبر 24, 1997 (غذا p. 4)

چه سرخ شده ترکیه از شما بپرسم ؟ تزریق با سرکه و پخته شده در 350 درجه F بادام زمینی و یا دیگر روغن های گیاهی سرخ شده ترکیه است چیزی جز چرب. عمیق سرخ کردن مراحل مهر و موم در آب ایجاد ومزه گوشت و خوشمزه طلایی قهوه ای پوست. فوق العاده آبدار در داخل کشور و زیبا و ترد بر روی سطح خارجی انفجار از عطر و طعم و متضاد بافت ساخته شده است آن را مورد علاقه برای کباب کردن بلوک احزاب tailgating تعطیلات و اعیاد رسمی و عروسی و پذیرایی.

به نظر می رسد برای اولین بار شنیده در مورد سرخ کردن عمیق ترکیه حدود 15 سال پیش پس از آن ناگهان همه را برادر بود آن را انجام می دهند. بنابراین آنچه موجب ناگهانی این پدیده ؟

ریشه در جنوب ایالات متحده

سرخ کردن عمیق ترکیه است و این ریشه در جنوب ایالات متحده, یعنی, Louisiana. من شنیده ام وجود دارد چند رستوران در جنوب لوئیزیانا که محبوب شد با تزریق تمام پرندگان با creole سبک سرکه و سپس رها کردن آنها در روغن بادام زمینی. وجود دارد تا به حال به چیزی بزرگتر هر چند برای دریافت کلمه در منطقه, رستوران فقط رسیدن به تغییر عمیق ریشه سنت مانند فر پخته ترکیه است.

من فکر کردم شاید این جدید دسترسی از سرخ کن مانند اصلی کمپ Kooker به بازار عرضه شده توسط Home Depot و یا آن را مورد علاقه سرآشپزها مشهور مانند Emeril?

چرا آن را به نام کاخون اگر آن را نه ؟

من شروع به انجام تحقیقات کمی در اینترنت, و اگر چه من فقط با صرف چند ساعت به نظر می رسد هیچ دقیق سال, رستوران و یا فرد است که متصل به این سبک خاص از پخت و پز بوقلمون. شواهدی وجود دارد که سرخ شده با بوقلمون پخته شده بودند در خارج از منزل برای بزرگ و محبوب حوادث (هويدا شام خیریه, کلیسا, suppers و غیره.) در سال های اولیه قرن بیستم است.

معمولا از فکر به عنوان یک کاخون سنت من می توانم پیدا کردن هیچ مستقيم روابط به acadien-کاخون فرهنگ است. در واقع من در بر داشت غذا مورخان عموما توافق دارند که سرخ شده با بوقلمون ردیابی ریشه های خود را به Bayou (لوئیزیانا/تگزاس) creole خوردم. دستور العمل و سپس مهاجرت از لوئیزیانا/تگزاس به میسوری تنسی و جورجیا (روغن بادام زمینی) و واشنگتن دی سی قبل از آن شکافته شمال به سمت سیاتل و ونکوور.

قدرت مارتا استوارت

بنابراین در اینجا به نظر می رسد گلوله سحر و جادو. من پیدا کردن که در آن مارتا استوارت اعتبار داده شده برای گرفتن دستور به جریان اصلی امریکا در اوایل دهه 90:

“سرخ شده با ترکیه شده است تمام خشم حداقل برای دهه گذشته در نیواورلئان و قبل از آن است که یک سنت در شاخه فرعی رودخانه و در سراسر جنوب. مانند بسیاری از vainglorious آشپزی شیدایی قبل از آن ملی شهرت سرخ شده بوقلمون را می توان به طور مستقیم به مارتا استوارت که کنده آنها را از منطقه ای ابهام قرار داده و آنها را در مجله او در سال 1996. “—آن را خائنانه اما خیلی خوشمزه; سرخ شده-ترکیه طرفداران را به خطر آنی Gowen واشنگتن پست 22 نوامبر 2001 (p. B1)

اگر این مورد است, آن را به نظر می رسد مارتا ممکن است ایجاد یک کل صنعت. یک نمونه راه اندازی از جمله تمام ترکیه سرخ کن لوازم جانبی می توانید به راحتی اجرا $200-$300. من می خواهم بگویم کسانی که مردمی و روغن بادام زمینی مردمی مدیون مارتا یک تشکر بزرگ.

[ad_2]

Leave a Comment