مهاجرت نخبگان رو به کاهش است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا، سورنا ستاری عصر شنبه در حاشیه نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند کاهشی مهاجرت نخبگان حاصل تلاش و برنامه‌های جدید اجرا شده در سال های اخیر است.
وی افزود: در سال های اخیر با برنامه‌های اجرا شده توانستیم یک هزار و ۸۰۰ نخبه ایرانی را از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به کشور بازگردانیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه حضور دانشجویان ایرانی در دانشگاه های خارجی امر مطلوبی است، تصریح کرد: باید امکاناتی را فراهم کنیم تا دانشجویان ایرانی پس از تحصیل دوباره به کشور باز گردند.
به گفته ستاری، در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان بین المللی ایران کاهش قابل توجهی داشته و متناسب با آمار دانشجویان کشور نیست.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح شنبه وارد کرمانشاه شد،  ابتدا با حضور در شرکت پلیمر در شهرک صنعتی بیستون، در مراسم آغاز به کار پروژه ساخت کاتالیست شرکت کرد و سپس از شرکت های دانش بنیان زیست تولید رازی و شرکت دانش بنیان پژوهان صنعت کرمانشاه بازدید کرد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، بازدید از پروژه برج فناوری پارک علم و فناوری استان، بازدید از از واحدهای تحت حمایت پارک علم و فناوری استان کرمانشاه و حضور در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه های ستاری در این سفر بود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment