مهمترین رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته‌ای که گذشت

[ad_1]

بخش مقدماتی رقابت‌های دور رفت لیگ دسته یک والیبال کشور، جام سردار شهید قاسم سلیمانی در گروه الف از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه در مشهد برگزار شد.

مسابقات دور رفت لیگ دسته یک والیبال کشور در۲ مرحله انجام می‌شود که تیم‌های شهرداری جوان ارومیه، مس رفسنجان، سروقامتان همدان، مقاومت بسیج، ملوان تهران، مجتمع فولاد خراسان، اشتادسازه مشهد و هوادار تهران در گروه الف و تیم‌های رعد پدافند قم، سامسونگ جویبار، عقاب ملل اردبیل، پاس گرگان، صنایع اردکان، ایرانشید چالوس، خوش سیمای آمل و هوشیار تبریز در گروه ب به مصاف هم می‌روند.

پایان مسابقات لیگ برتر فوتسال خراسان رضوی

رییس کمیته فوتسال هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: مسابقات لیگ‌های برتر فوتسال نونهالان، نوجوانان و جوانان استان از ۲۷ شهریور ماه امسال به مدت دو ماه با حضور ۱۰ تیم در هر رده سنی برگزار شد. در پایان تیم‌های اول و دوم در هر گروه سنی به مرحله کشوری راه یافتند.

حمید طیبی افزود: در پایان این مسابقات در رده سنی نونهالان، تیم پیشگامان فریمان بر سکوی نخست ایستاد. محراب قدسیان مشهد دوم شد و امید آسیای کاشمر به مقام سوم رسید.

وی ادامه داد: در رده سنی نوجوانان نیز محراب قدسیان مشهد قهرمان شد، شاهین کاشمر مقام دوم را کسب کرد و مقاومت بسیج تربت‌حیدریه مقام سوم را به دست آورد. در رده سنی جوانان هم تیم‌های اتحاد سرخس، مقاومت تربت‌حیدریه و ابومسلم کاشمر به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

پیروزی تیم فوتبال شهر خودرو در دیدار دوستانه

تیم فوتبال شهرخودرو خراسان روز ۲۵ آبان طی دیدار دوستانه در مشهد یک تیم دسته سومی فوتبال را با نتیجه هشت بر ۲ مغلوب کرد.

پایان مسابقات لیگ فوتبال زیر ۱۲ سال

مسوول روابط عمومی هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: تیم فوتبال ملی پوشان نیشابور در نخستین مسابقات لیگ فوتبال زیر ۱۲ سال خراسان رضوی به مقام قهرمانی دست یافت.

امیر اختری افزود: تیم ملی پوشان تربت جام مقام دوم را کسب کرد و تیم پرسپولیس و مهرداد پیشرو هر دو از مشهد به طور مشترک سوم شدند.

وی ادامه داد: این مسابقات از مهر ماه پارسال با حضور ۳۵ تیم آغاز شد و در بهمن ماه پارسال تیم‌های راه یافته به مرحله پایانی مشخص شدند که به علت شیوع کرونا برگزاری مرحله پایانی مسابقات به تاخیر افتاد و ۲۷ آبان برگزار شد.

دعوت هشت بانوی خراسانی به تیم ملی سپک تاکرا

نایب رییس هیات انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی گفت: هفت نفر از بانوان ورزشکار در رده‌های مختلف سنی همراه با یک‌ مربی بانوی سپک تاکرای این استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند. این اردو به صورت مجازی و طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ آبان ماه برگزار خواهد شد.

هانیه امانی افزود: غزل شیرخانی و مینا حسینی در بخش بزرگسالان، اعظم دادگر و ناهید ترابی در بخش زیر ۲۳ سال، شقایق احتساب، نازنین دادخواه و صبا طباطبایی در بخش زیر ۱۸ سال و بهناز احمدنیا به عنوان مربی نمایندگان خراسان رضوی در این اردو هستند.

دعوت چهار سبزواری به تیم ملی هندبال

رییس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: چهار نفر از هندبالیست‌های این شهرستان به اردوی تیم ملی هندبال جوانان ایران دعوت شدند.

مجید نصرالله‌زاده افزود: یونس آثاری، پوریا فتاحی، پوریا بهنامی‌فر و سعید علوی دعوت شدگان به این اردو هستند. این افراد با نظر سرمربی و کادر فنی تیم ملی هندبال ایران برای حضور در ترکیب تیم به منظور اعزام به رقابتهای جوانان آسیا انتخاب شده‌اند.

تعطیلی اماکن ورزشی مشهد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: از اول آذر ماه، تمام اماکن ورزشی مشهد از جمله اماکن روباز و سرپوشیده، ورزشهای آبی، سالن‌های ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی تا اطلاع‌ بعدی تعطیل خواهد بود.

فرزاد فتاحی افزود: مدت تعطیلی امکان ورزشی دو هفته است اما در صورت تمدید محدودیت‌ها، اطلاع‌رسانی انجام خواهدشد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment