موزه‌ها تعطیل شدند – ایرنا

[ad_1]

محمدرضا کارگر به خبرنگار ایرنا گفت: نامه ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت میراث فرهنگی رسید، بر اساس این ابلاغیه تمام موزه‌های این وزارتخانه از امروز به مدت یک هفته تعطیل هستند. البته کارمندان موزه‌ها در این دوران باید در محل کار حضور داشته باشند اما امکان بازدید از سوی مردم در این مدت به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا وجود ندارد.

صبح امروز کارگر با وجود اعلام استاندار تهران مبنی بر تعطیلی برخی اماکن از جمله موزه‌ها گفت: تاکنون ابلاغیه‌ای از سوی این ستاد دریافت نکرده‌اند.

پیش از این نیز با شیوع و اوج کرونا در اسفندماه گذشته موزه‌ها به مدت ۳ ماه یعنی تا چهارم خرداد تعطیل بودند حالا دوباره با اوج گیری این بیماری در برخی از استان‌های کشور از جمله تهران محدودیت‌های جدیدی اعمال شده است. 

به گزارش ایرنا، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرده بود: پیشنهادهای اصلی ستاد مقابله با کرونا تقلیل حضور و ظرفیت کارکنان ادارات، تغییر ساعات کاری در تمامی سازمان‌ها و تعلیق طرح ترافیک در تهران است.
زالی در خصوص محیط‌های بسته به عنوان مهمترین فاکتور برای گسترش کرونا نیز تاکید کرد: به هر شکلی باید از تجمع افراد در محیط‌های بسته، مسقف و کوچک بدون داشتن تهویه مناسب جلوگیری کرد.
به گفته وی استان تهران در دو هفته اخیر شرایط متفاوتی را تجربه کرده و طی ۱۰ روز اخیر همه شاخص‌ها از جمله میزان ابتلا، تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی، آمار مراجعان سرپایی، موارد تست مثبت و بستری در بخش‌های عادی و ویژه با افزایش روبرو بوده است.

همه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه ها و همچنین سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها شامل این محدودیت یک هفته‌ای است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment