نخستین برف پاییزی ارتفاعات اشنویه را سفیدپوش کرد

[ad_1]

رییس اداره هواشناسی اشنویه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:، بارش برف شب گذشته ارتفاعات “کیله‌شین”، “سپی‌ریز” ،” زردکوه ” و “سیاه‌کوه” در کوهستان‌های منطقه را از شب گذشته سفیدپوش کرده است.

صالح راوندی افزود: بارش برف پاییزی در ارتفاعات این شهرستان موجب کاهش محسوس دمای هوای این شهرستان به میزان چهار درجه شده و شهروندان اشنویه‌ای را مجبور به استفاده از وسایل گرمازا و پوشاک زمستانی کرد.

وی با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان از روز سه‌شنبه هفته جاری به این منطقه اضافه کرد: این سامانه تا روز یکشنبه هفته آینده این شهرستان را تحت تاثیر خود قرار داده و بارش ها ادامه خواهد داشت.

رییس اداره هواشناسی اشنویه مجموع بارندگی‌ها در این شهرستان طی ۲۴ ساعت گذشته را پنج میلی‌متر اعلام کرد و افزود: حداقل دما در این شهرستان در این مدت به هفت درجه سانتی‌گراد رسیده که این روند کاهشی ادامه دارد.

رییس اداره هواشناسی اشنویه اظهار داشت: بارش‌های سال آبی جاری در این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی گفت:در سال آبی جاری تاکنون ۱۹ میلی‌متر بارندگی در اشنویه ثبت شده که در مقایسه با ۴۰ میلی‌متر بارندگی سال قبل کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

در شهرستان اشنویه یک ایستگاه هواشناسی در شهر و ۲ ایستگاه باران‌سنجی در  روستاهای «سنگر» و بخش نالوس فعالیت دارد؛ این شهرستان در جنوب آذربایجان‌غربی و در منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment