نظارت بربازار کالا و خدمات در گیلان تشدید می شود

[ad_1]

 محمد درویش کردار در جلسه زیر کارگروه تنظیم بازار گیلان افزود: با توجه به افزایش خودسرانه قیمت ها توسط برخی از صنوف، طرح ضربتی تشدید نظارت بر بازار اجرایی می شود.
 وی با بیان این که این طرح به مدت ۱۰ روز در سراسر گیلان اجرا می شود، افزود: این طرح شامل انواع لوازم خانگی، لاستیک خودروی سبک و سنگین، شکر، برنج، نهاده های دامی، خدمات و فروش خودرویی و نیز سرکشی به انبارها و سردخانه ها می باشد.
 وی ادامه داد: بحث گرانفروشی و بررسی دقیق فاکتورها ملاک عمل این طرح تشدید برای آرامش بخشی به بازار و کنترل بی رویه قیمت برخی از اقلام می‌باشد.
درویش کردار با اشاره به استمرار بازرسی های صورت گرفته از بازار اظهار کرد: در سال ۹۸ ارزش پرونده های ارسالی به تعزیرات حکومتی گیلان بیش از ۴۵ میلیارد تومان بوده است و این نشانگر نظارت بازرسی مستمر انجام شده از بازار است.
معاون سازمان صمت گیلان رویکرد ریشه یابی برخی از قیمت ها را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اغلب مواد اولیه کالاهای تولیدی که در بازار عرضه و توزیع می گردد ارز مبدا آن با افزایش زیادی در سطح کلان مواجه شده است که قابل تاَمل است و مختص به استان گیلان نیست.

افزون بر ۱۰۲ هزار واحد صنفی در گیلان فعال است.
 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment