نظارت بر دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در مهدهای کودک تهران

[ad_1]

  امین شاهرخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شیوه نامه رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به همراه آموزش کارکنان و مربیان به مهدهای کودک تهران ارسال شده است تا بر اساس آن ضوابط بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا را رعایت کنند از این رو به صورت مستمر وضعیت مهدها مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: بسیاری از کارمندان و مادران شاغل با نگهداری فرزندان مشکل داشتند از این رو درخواست های مکرر برای بازگشایی مهدهای کودک وجود داشت که این موضوع بررسی و از ۲۴ خردادماه بازگشایی شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به دستورالعمل های بهداشتی در مهدهای کودک گفت: پذیرش در مهدهای کودک باید با حداقل کودکان و دو سوم نیروی اداری باشد.

وی ادامه داد: باید ضمن تب‌ سنجی روزانه از مربیان و کودکان، فاصله فیزیکی، تهویه هوای اتاق و نوبت دهی به گونه‌ای انجام شود که ازدحام افراد در فضای بسته جلوگیری شود همچنین کارکنان همگی مجهز به ماسک و دستکش بوده نحوه استفاده از آن را به درستی فراگرفته باشند.

شاهرخی تاکید کرد: باید مواد ضدعفونی کننده دست در اختیار مراجعان و کارکنان مهدکودک قرار گیرد ضمن اینکه استفاده از تجهیزات بازی مشترک در محوطه مهدهای کودک همچنان ممنوع است.

وی به مشکلات صاحبان و موسسان مهدهای کودک اشاره کرد و گفت: برای کمک به این قشر، پویش عدم دریافت اجاره بها را راه اندازی کردیم که در این راستا تعدادی از مالکان نسبت به بخشش و یا به تعویق انداختن اجاره بها کمک کنند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران خاطر  نشان کرد: مهدهای کودک را به عنوان مشاغل آسیب دیده به وزارت رفاه اعلام کردیم تا برای جبران بخشی از زیان تسهیلات دریافت کنند.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته گفت: تاکنون ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ١٢١ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۹۸۶۳ نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر رسید. تاکنون ١۶٩ هزار و ١۶٠ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ٢٨۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment