نظامیان فرانسوی افغانستان را ترک کنند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، خبرگزاری جمهور افغانستان اعلام کرد که مولوی خداداد صالح، رئیس شورای علمای حوزه غرب این کشور گفت: توهین به پیامبر عزیز اسلام (ص) از طرف یک استاد دانشگاه در کشور فرانسه محکوم بوده و برای مسلمانان جهان غیر قابل قبول می‌باشد.

وی بیان داشت با توهین پیامبر بزرگوار اسلام (ص) از طرف یک فرد که رئیس جمهور فرانسه هم از او حمایت کرده، قلب مسلمانان رنجیده است.

او در ادامه گفت نظامیان فرانسوی باید افغانستان را ترک کرده و هر چی زودتر از این کشور بیرون شود.

رئیس شورای علمای غرب افغانستان بیان داشت سربازان این کشور برای کشتن مردم مسلمان افغانستان آمده و نمی‌خواهند صلح در این کشور تأمین شود.

جبرئیلی یکی دیگر از علمای هرات افغانستان نیز از مردم خواست که وحدت خود را حفظ کنند و دشمنان اسلام با ترفندهای مختلف می‌خواهند که میان مردم افغانستان و مسلمانان جهان فاصله ایجاد کند.

مردم افغانستان با اهانت فرانسوی ها به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام واکنش نشان داده و روز گذشته حزب نهضت اسلامی افغانستان نیز این حرکت فرانسوی ها را زوال اخلاق درغرب عنوان کرد.

شورای اخوت اسلامی افغانستان نیز روز گذشته در مراسم تجلیل از میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) این عمل فرانسوی ها تحت عنوان آزادی بیان محکوم کرد و آنرا سوء استفاده از آزادی بیان عنوان کرد.

امروز جمعه نیز قرار است تظاهراتی در کابل پایتخت افغانستان علیه فرانسه برگزار شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment