نظر معاون وزیر بهداشت در مورد استخدام پرستاران ۸۹ روزه

[ad_1]

ایرج حریرچی که روز پنجشنبه به گلستان سفر کرده بود توضیح دیگری در مورد این تصمیم ارایه نکرد.

در روزهای ابتدای فراگیری شیوع کرونا در ایران و به دلیل کمبود کادر درمانی، پرستاران با قراردادهای موسوم به “قرارداد ۸۹ روزه” به خدمت فرا خوانده شدند.

اگر چه این قرارداد از لحاظ حقوقی هیچ الزامی به تمدید ندارد اما با دستور وزیر بهداشت و رئیس جمهوری باتوجه به اضافه شدن این افراد به گروه‌های درمانی در بحران کرونا، قرار شد در صورتی که مجوز استخدامی صادر شود، اولویت با این افراد باشد.

معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: علت افزایش فوت شدگان ناشی از کرونا در ایران کاهش ترس آگاهانه و تغییر رفتار اجتماعی مردم است.

حریرچی در خصوص آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا گفت: حدود ۱۵۰ گروه معتبر و هزاران گروه نامعتبر در خصوص تهیه واکسن کرونا مشغول فعالیت هستند که رسیدن به موفقیت در تولید این واکسن به دلیل گستردگی فعالیت و ناشناخته بودن ابعاد کرونا به زمان زیادی احتیاج دارد.

وی به مردم گلستان توصیه کرد: با توجه به روند رو به رشد ابتلا به کرونا در این استان و در پیش بودن اعیاد قربان و غدیر، از حضور در برنامه های این ایام خودداری کرده و در صورت ضرورت حضور، تماس‌های اجتماعی را به حداقل برسانند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه گفت: دو هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیست و چهارساعت گذشته به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۲۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۷۴ نفر رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment