نماز عید قربان و دعای عرفه در شهرستان‌های سفید اصفهان برگزار می‌شود

[ad_1]

حجت‌الله غلامی شامگاه چهارشنبه در چهل و سومین نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در مورد چگونگی برگزاری دعای عرفه، بیان کرد: رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری این مراسم‌ معنوی در شهرستان‌های با وضعیت سفید، الزامی است.

وی افزود: ترجیح بر برگزاری این مراسم در فضای باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است و چنانچه در فضای بسته برگزار شود، باید با رعایت ۲۵ درصد ظرفیت محل باشد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تصریح کرد: شرایط ۲۴ شهرستان در حال حاضر به صورتی است که امکان برگزاری دعای عرفه وجود ندارد، بنابر این مردم باید مراسم را از طریق صدا و سیما دنبال کنند.

وی تاکید کرد: باید از برگزاری مراسم دعای عرفه در مسجدها، تکیه‌ها و فضای روباز در شهرستان‌های با وضعیت غیرسفید خودداری شود.

غلامی اضافه کرد: وضعیت برای برگزاری نماز عید سعید قربان نیز مشابه مراسم دعای عرفه خواهد بود و در شهرستان‌هایی که وضعیت سفید دارند، این آیین با رعایت بهداشت فردی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر در استان اصفهان هشت شهرستان وضعیت قرمز، هفت شهرستان وضعیت نارنجی و هشت شهرستان وضعیت زرد دارند.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر فوت کردند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment