نیروهای مسلح یمن از انجام عملیات علیه القاعده و داعش خبر داد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، سریع گفت: نیروهای مسلح، عملیات ویژه نظامی در منطقه «قیفه» و اطراف آن واقع در استان بیضاء انجام دادند.

وی افزود: در این عملیات بزرگترین مخفی‌گاه‌های عناصر تکفیری هدف قرار گرفت و مناطقی آزاد شد که بزرگترین پایگاه‌های داعش و القاعده در سطح شبه جزیره عربستان در آن قرار دارد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی اسنادی را در این عملیات کشف کردند که حاکی از مشارکت عناصر القاعده و داعش در ائتلاف سعودی است و حجم ارتباط عملی این گروه‌های تکفیری با نیروهای دشمن را آشکار می‌سازد.

سریع گفت: در این عملیات شماری از فرماندهان میدانی تکفیری‌ها کشته شدند که در برنامه‌ریزی برای انجام عملیات در یمن، کشورهای عربی و خارجی دست داشتند.

پیشتر وزارت کشور یمن اعلام کرده بود که نیروهای «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن در استان‌های أبین و بیضاء از عناصر القاعده کمک گرفتند.

این نخستین باری نیست که نیروهای منصور هادی برای انجام عملیات در مناطق جنوبی یمن که محل حضور عناصر داعش و القاعده است به آن ها متوسل می‌شوند.

بر اساس گزارش رسانه‌های یمنی نیروهای وابسته به عربستان سعودی بهمن ماه گذشته حدود ۱۵۰ نفر از نیروهای سازمان تروریستی القاعده را از استان‌های «ابین، حضرموت و  بیضا» به شهر  «مأرب» یمن اعزام کرده بودند.

نیروهای متجاوز عربستان در حملات خود علیه مردم یمن از گروه‌های مختلف تکفیری استفاده می‌کنند و گزارش‌های رسانه‌ای، حضور نیروهای تکفیری و مزدوران آنها را در نبرد علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تایید کرده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment