هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی ویژه ایثارگران در خراسان جنوبی احداث می‌شود

[ad_1]

محمد صادق معتمدیان روز دوشنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه تامین زمین و ساخت یک هزار و ۷۰۰ مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در استانداری برگزار شد، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده در یک سال آینده مشکل اشتغال و مسکن جامعه هدف ایثارگری استان حل می‌شود و جزو اولین استان‌هایی خواهیم بود که این مشکلات به کمترین خواهد رسید.

وی هدف از سفر امروز رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان را بررسی وضعیت جامعه ایثارگری برشمرد و گفت: رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ۲ ماه گذشته که در این سمت حضور پیدا کرده است اقدامات بزرگ و شایسته‌ای را برای جامعه هدف بنیاد شهید انجام داده که در نوع خود بی‌سابقه است و به عنوان خادم ایثارگران از این زحمات تشکر می‌کنم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: امید است بتوانیم مشکلات و موانعی که در بخش‌های مختلف از جمله در حوزه‌های درمانی، اشتغال، مسکن و معوقات جامعه ایثارگری وجود دارد را حل و فصل کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا شد، نخستین بار در کشور ۲ اتفاق مهم یعنی احداث یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی و رفع مشکل اشتغال مشمولان جامعه هدف بنیاد شهید را در استان خواهیم داشت.

معتمدیان عنوان کرد: براساس اعلام بنیاد شهید اکنون ۵۳۵ نفر از جامعه هدف این نهاد در خراسان جنوبی فاقد شغل هستند که در قالب تفاهم‌نامه مذکور با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی برای ایجاد و تثبیت اشتغال در شان این خانواده‌ها اقدام خواهد شد.

وی گفت: در بخش مسکن علاوه بر یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی، برنامه‌های بسیار خوبی از سال گذشته در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان سال قبل در استان آغاز شد افزود: از این تعداد تاکنون هفت هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است و تا هفته دولت سه هزار واحد باقیمانده نیز تحویل متقاضیان خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: امسال نیز در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به استان ساخت ۶ هزار واحد مسکونی شهری برای اقشار کم‌درآمد در دستور کار قرار گرفت که با تسهیلات ویژه‌ای که دولت در نظر گرفته است در یک برنامه زمانی یک ساله تکمیل و به سرانجام خواهد رسید.

تفاهم‌نامه تامین زمین و ساخت یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی و ایجاد ۵۳۵ فرصت شغلی برای جامعه هدف ایثارگران استان خراسان جنوبی با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار خراسان جنوبی به امضا رسید.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز (دوشنبه) وارد بیرجند شد و بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

وی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار کرد و در ادامه این سفر یک روزه با تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز ملاقات خواهد داشت.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با همراهی استاندار خراسان جنوبی از مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز بازدید کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment