هشدار دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه در باره گسترش کرونا

[ad_1]

غلامرضا میری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز ما است و تمام بخش‌های دولتی و خصوصی مکلف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجری صحیح طرح فاصله گذاری اجتماعی هستند افزود: با متخلفان بهداشتی برابر قانون به شدت برخورد می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا، بخش‎‌های پشتیبانی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان آموزشی، درمانی نهم دی این شهرستان افزایش یابد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: همچنین مقرر شد یک طبقه از مرکز اورژانس ذوالفقاری که به عنوان مرکز بستری بیماران حاد تنفسی با ۴۴ تخت مشغول ارایه خدمات است به پشتیبانی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص یابد.
وی افزود: در صورت افزایش شمار مبتلایان به این بیماری، بیمارستان نهم دی این شهرستان فقط به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص خواهد یافت.
میری، شمار بازرسی‌های صورت گرفته در سه روز گذشته از مراکز ارایه دهنده خدمات سلامت بخش خصوصی و دولتی را ۳۸ فقره ذکر کرد و ادامه داد: تنها نگرانی این است که درصورت توجه نکردن مردم به هشدارهای بهداشتی و ادامه افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا با مشکل کمبود امکانات مواجه شویم.

وی گفت: بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان، هفته‌ای ۲ روز و در دو نوبت صبح و عصر گروه سیار به فرماندهی نیروی انتظامی و متشکل از خودروهای نیروی انتظامی، هلال‌احمر و اورژانس در سطح شهر گشت‌زنی و مردم را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی آگاه می‌کنند و در آینده نزدیک نیز از بلندگوی مسجد جامع که در مرکز شهر واقع است، نسبت به آگاه سازی بیشتر شهروندان در راستای اقدام‌های پیشگیرانه اقدام خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت بیمارستانی در مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

براساس آخرین اخبار رسمی تاکنون ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۲۷ هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment