وحدت به راهبردی برای مقابله با تفرقه‌انگیزان تبدیل شود

[ad_1]

حجت‌الاسلام « حجت‌الله فاضلی» روز یکشنبه در نشست مشترک ستاد هفته وحدت استان کرمانشاه با حضور امام جمعه کرمانشاه، افزود: باتوجه به شرایط حساس و مرزی استان کرمانشاه و در عین حال تفاوت های فرهنگی و قومیتی، این استان در زمینه وحدت میان شیعه و اهل سنت نمونه و سلامت است.

وی با اشاره به اینکه نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در زمینه تقویت همدلی و اخوت میان مسلمانان پیشگام است، گفت: آیت الله علما محور وحدت و همدلی استان بوده و در عرصه های مختلف بسیار اثرگذار است امید است بتوانیم با استفاده از رهنمودهای ایشان برای اعتلای کلمه وحدت در جامعه تلاش کنیم.

وی در ادامه افزود: متأسفانه با توجه به فراگیر شدن ویروس کرونا از برخی برنامه های تجمعی جلوگیری کرده اما امید است با نگاهی وحدتی هر فرد مبلغی در عرصه همدلی و اخوت میان مسلمانان باشد.

حجت الاسلام فاضلی با اشاره به فعالیت شبکه های معاند در جهت تفرقه میان مسلمانان اظهار داشت: وحدت و همدلی مختص یک هفته نیست بلکه باید در تمامی زمانها به استراتژی قوی در جهت مواجهه با دشمنان و تفرقه انگیزان تبدیل شود.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در ادامه گفت: همایش بزرگ وحدت اسلامی به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد اما در قالب برنامه های مجازی و فرهنگی تمامی اندیشمندان و علمای منطقه ورود پیدا کرده و با ارسال مقالات و رساله های مختلفی در زمینه وحدت به شکل مجازی و ویدیو کنفرانس برگزار می شود.

او با اشاره به درخشش صدا و سیما کرمانشاه در ایام محرم گفت: پخش برنامه «نامیرا» از شبکه زاگرس کرمانشاه الگو و ابتکار خاصی بود که در کشور مورد تقدیر قرار گرفت و امید است با تلاش‌های مدیرکل و کارکنان این دستگاه‌ها، برنامه‌های هفته وحدت نیز نمود بیشتری داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد همچون سنوات گذشته تمام دستگاه ها و ارگانها در هفته وحدت با همتی مضاعف برنامه های همدلی را برگزار کنند.

۱۲ تا ۱۷ ماه ربیع الاول از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده و این هفته امسال از هشتم آبان آغاز می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment