ورودی مازندران از سمنان و گلستان بامداد شنبه بسته می‌شود

[ad_1]

فریدون کلبادی نژاد جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که براساس اعلام دستورالعمل قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونای مازندران از ساعت ۲۴ امشب تمامی ورود تمامی خودروهای شخصی دارای پلاک غیربومی از مسیر گلوگاه به عنوان ورودی شرقی استان ممنوع است.

وی با اعلام این که گلوگاه دارای دو نقطه ورودی از ضلع شمالی و یک ورودی در ضلع جنوبی که بسته خواهد شد ، گفت : این تصمیم که دستورالعمل اجرایی مصوبه ستاد ملی کرونا است ، با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرایی می شود و تمامی نیروهای راهور و پلیس راه مستقر در ورودی های شهرستان با جدیت نسبت به اجرای این مصوبه اقدام خواهند کرد.

فرماندار گلوگاه افزود : با توجه این که شهر گلوگاه دارای کمربندی نیست ، بلوار اصلی نقش کمربندی را دارد که برای تردد باز خواهد بود ، ولی سه نقطه ورودی به داخل شهر در کمربندی شرق و غربی و خیابان کارون بسته می شود و هیچ خودروی غیربومی حق ورود به شهر را ندارد و تنها می توانند از بلوار برای خروج از شهر استفاده کنند.

وی گفت : با اجرای طرح محدودیت کرونایی ، تنها خودروهای دارای پلاک بومی گلوگاه و بهشهر می‌توانند از مسیرهای ورودی گلوگاه وارد مازندران شوند و خودورها با پلاک گلوگاه برای خروج به سمت گلستان و سمنان و خودروهایی که از مسیر شهرستان بندرگز و گرگان در استان گلستان و شهرستان دامغان در استان سمنان قصد ورود به محدوده شهرستان گلوگاه را دارند باید دارای مجوز فرمانداری باشند.

کلبادی نژاد با تاکید بر این که از ساعت ۲۴ امشب تنها خودروهای دارای پلاک استان گلستان و سمنان می‌توانند از خروجی شهرستان گلوگاه به استان های مقصد بروند ، تاکید کرد : با بررسی های انجام شده در اجرای طرح های محدودیت کرونایی گذشته در این شهرستان ، متوجه شدیم که بیش از ۸۰ درصد چالش ما ورود خودروها با پلاک ۵۹ و ۶۹ استان گلستان به محور هزارجریب و مناطق کوهستانی و روستاهای بالادست گلوگاه بود که در این دوره از محدودیت ها پل ” توسکا ” بر روی خودروهایی که قصد رفتن به مناطق بالادست و کوهستانی و استان سمنان را دارند بسته می شود و متخلفان هم ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

نماینده عالی دولت در گلوگاه با اشاره به شرایط نارنجی کرونایی این شهرستان ، برضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم تاکید کرد و گفت : درخواست ما از شهروندان گلوگایی این است که از تردد غیر ضروری در سطح شهر از بامداد شنبه به صورت جدی پرهیز کنند تا وضعیت تبدیل به قرمز نشود.

کلبادی نژاد همچنین با اشاره به ممنوع شدن تردد در شهر گلوگاه از ۲۱ تا ۴ صبح اول آذر ماه، از مردم خواست با ماموران انتظامی و راهور برای اجرای هر چه بهتر این مصوبه همکاری کنند.

وی گفت : براساس اعلام ستاد کرونا، خودروهای شخصی با پلاک غیربومی در صورت ورود به گلوگاه که وضعیت نرنجی دارد در هر۲۴ ساعت مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند و در صورت ورود خودروهای با پلاکی غیر بومی به شهرهای قرمز هم جریمه یک  میلیون تومان روزانه در انتظارشان است.

فرماندار گلوگاه افزود : اگر چه ورود و خروج وسیله نقلیه غیر بومی به شهرهای با وضعیت زرد عادی است ، ولی در صورتی که خودروهای مناطق با وضعیت زرد و عادی بخواهند وارد مناطق نارنجی و قرمز شوند ، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی شامل آنها هم می شود.

بررسی های میدانی خبرنگار ایرنا هم حاکی است که ماموران پلیس برای اجرای جدی محدودیت های جدید کرونایی در گلوگاه آماده شده اند.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ، با توجه به وضعیت نارنجی کرونایی گلوگاه ، مشاغل سطح ۳ و ۴ در این شهرستان به مدت دو هفته تعطیل است و مشاغل سطح ۲ تا ساعت ۱۸ حق فعالیت دارند و تنها مشاغل سطح یک که با نیازمندی های ضروری مردم سر و کار دارند ، می توانند بدون محدودیت و به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی فعال باشند.

طرح جدید ستاد ملی مقابله با کرونا که محدودیت های ورود و خروج به شهرها یکی از مصوبات آن است از بامداد شنبه در سراسر کشور اجرایی می شود. این طرح قرار است فعلا به مدت دو هفته اجرایی شود و پس از آن با بررسی نتایج کسب شده در صورت نیاز تمدید یا لغو خواهد شد.

بر اساس بررسی و اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا ، سه شهرستان ساری، بهشهر و آمل در استان مازندران دارای وضعیت قرمز کرونایی هستند و وضعیت کرونایی ۱۹ شهرستان دیگر استان هم نارنجی است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment