وزیر آموزش و پرورش: برای عرضه آموزش به همه نقاط کشور تعهد داریم

[ad_1]

محسن حاجی میرزایی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران همدان افزود: به میزانی که یادگیری مهم است مدرسه که کانون یادگیری است اهمیت پیدا می کند و یکی از نیازهای همیشگی ما مدرسه است.

وی اظهار داشت: ما نیازمند محیط مناسبی برای آموزش فرزندان خود هستیم و جامعه تغییر می‌کند و نیازها تغییر می‌کند و توانمندی های مورد نیاز برای ایفای مسوولیت ها نیز تغییر می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید مدارس ما ظرفیت‌های لازم را برای پاسخگویی به نیازها داشته باشند اظهار داشت: دولت همه توانش را برای ساخت مدرسه اختصاص داده و  اعتباراتی که به این کار اختصاص پیدا کرده در سالهای گذشته چندین برابر شده است.

وی عنوان کرد: اتفاقات خوبی در حوزه حمایت‌های دولت از  مدرسه سازی انجام شده و در همین سال جاری سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان دولت تعهد کرده که متناسب با آورده خیرین مدرسه ساز به امر مدرسه‌سازی اختصاص ‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: موضوع نیاز خیلی فراتر و گسترده‌تر از این است و ما نیازمند به مشارکت مردم هستیم گفت: به دنبال مشارکت مردم در مدرسه سازی با راه‌اندازی پویش آجر به آجر به ۲ دلیل هستیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر مدرسه سازی می خواهیم  فرهنگ خیری، فرهنگ مشارکت در امر اجتماعی، فرهنگ مشارکت در توسعه یادگیری، فرهنگ مشارکت در مدرسه سازی به عنوان یک فرهنگ مورد نیاز جامعه توسعه یابد.

حاجی میرزایی اظهار داشت: پویش آجر به آجر با هدف اینکه همه مردم ایران چه در داخل و چه در خارج از کشور فرصت دهیم حتی با یک آجر در ساخت مدرسه مشارکت کنند و ما خریدار این حمایت‌های مسوولانه و صمیمانه هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که خانواده ها آرامش و اطمینان داشته باشند و نگران آموزش فرزندان خود نباشند برای شرایط متنوعی که احتمال وقوع دارد آماده هستیم.

حاجی میرزایی به راه‌اندازی شبکه شاد نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شبکه شاد در فاصله کوتاهی که اتفاق افتاد به بزرگترین شبکه داخلی کشور تبدیل شد.

وی اظهار داشت: این شبکه ارتباط مناسب و موثری با بخش عظیمی از معلمان و دانش‌آموزان دارد و ارتباط بین معلم و دانش آموز برقرار می کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در شروع سال تحصیلی آینده ظرفیتهای بهتری در اختیار دانش آموزان قرار گیرد گفت: برای دانش‌آموزانی که اینترنت در دسترس آنها نیست با وزارت ارتباطات هماهنگی شده و این نقاط شناسایی شده است.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات متعهد است که دسترسی را در سطح کشور گسترش دهد و برای برخی از دانش آموزان که در تامین  گوشی هوشمند مشکل مالی دارند نیز با  تولیدکنندگان صنعتی مذاکره شده تا تبلت های مخصوص دانش آموزان تولید شود و خدمات شاد را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

وزیر آموزش و پرورش امروز چهارشنبه پس از حضور در گلزار شهدای شهر همدان با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار کرد.

فردا پنجشنبه نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش، ۲ استخر دانش‌آموزی در آموزش و پرورش ناحیه یک و ۲ همدان بهره‌برداری و عملیات اجرایی مدرسه ۱۲ کلاسه مشارکتی زنده یاد غلامحسین زمانی در ناحیه ۲ این شهر آغاز می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment