وزیر دفاع روسیه و جنگ اسراییل درباره خاورمیانه گفت وگو کردند

[ad_1]

به گزارش رو ز جمعه ایرنا از وزارت دفاع روسیه، طرفین در مورد موضوعات روز و چشم اندازهای احتمالی همکاری نظامی دو جانبه و اوضاع در خاورمیانه به تبادل نظر پرداختند،

در ادامه گفته شده است: این گفت‌وگوها با هدف توسعه بیشتر همکاری های روسیه و اسرائیل در حوزه نظامی صورت گرفت.

وزیر دفاع روسیه در این تماس تلفنی از گانتس دعوت کرد تا در مجمع بین المللی رقابت های بین المللی  “ارتش -2020” شرکت کند.

همچنین از ارتش رژیم صهیونیستی برای شکرت در بازی‌های بین المللی ارتش ها در سال میلادی جاری دعوت شد که ایران نیز در آن شرکت دارد و رقابت هایی است که با مهمات واقعی و در میدان شبه جنگی برگزار می‌شود.

همچنین وزارت خارجه روسیه نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد: «ولادیمیر سافرونکوف» نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه در حل و فصل امور خاورمیانه با «نیکلای ملادنوف»  نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه، «سوزان ترستال» فرستاده ویژه اتحادیه اروپا در روند حل مسائل خاورمیانه، «رولاند اشتینینگر» نماینده ویژه وزارت خارجه سوییس در حل مسائل خاورمیانه و «آلون اوشپیز» مدیر کل وزارت خارجه اسراییل، گفت وگوهای تلفنی کرد. 

در این گفت وگوها راههای کمک به ازسرگیری روند مذاکرات بین فلسطین و اسراییل با هدف حل و فصل جامع مسائل اساسی مربوط به موقعیت نهایی فلسطین بررسی شد.

طرف روسی بر ضرورت خودداری و پرهیز از گامهای یک جانبه و نیز اهمیت برقراری همکاریهای اعضای گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه شامل، روسیه، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا به عنوان ساز و کار بی نظیری که از سوی شورای امنیت نیز تایید شده است، تاکید کرد. 

گفتنی است روسیه به عنوان عضو گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه برای آغاز مذاکرات بین فلسطین و رژیم صهیونیستی برای حل و فصل مناقشه تلاش می کند.

به تازگی میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا اعلام کرد که مسکو برای میزبانی دیدار محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل آمادگی دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment