وعده غذایی در هفته 36 با ایده مانده

[ad_1]

وعده غذایی این هفته: بوفالو ساندویچ مرغ

مانده غذا ایده: سالاد مرغ بوفالو

اگر شما از طرفداران از مرغ بوفالو و می خواهید به قادر به تهیه این غذا را در خانه به شیوه ای سالم, دستور زیر را دنبال کنید و شما باید خانواده خود را از خوردن این غذای خوشمزه را در هیچ زمان. در آن طول می کشد بسیار کمی از مواد تشکیل دهنده این غذا, و هنگامی که شما ببینید این فرایند شما قادر به نیشگون گرفتن و کشیدن غذا به میل خود. برای مانده غذا ایده چه چیزی می تواند بهتر از یک مزه بزرگ بوفالو سالاد مرغ است که نیاز به هیچ پانسمان? شما واقعا لذت بردن از این غذا برای ناهار روز بعد زمانی که شما در محل کار هستید تا آن را امتحان کنید و اجازه دهید ما می دانم آنچه شما فکر می کنم.

تجهیزات مورد نیاز

– large اجاق گاز پان

– قاشق چوبی

– چاقو تیز

برش هیئت مدیره

– صافی

زمان دبستان

– 5 دقیقه

زمان پخت و پز

– 20 دقیقه

مواد تشکیل دهنده

(4-6 نفر)

– 2-3 کیلو سینه مرغ بدون استخوان

– 1 بطری فرانکها سس بوفالو

– 1 پیاز کوچک

– 2 هویج

– 2 کرفس چوب

– 3 قاشق غذاخوری سس ووسترشر

– 1 8 اونس. می توانید سس گوجه فرنگی

– روغن زیتون (روغن پخت و پز)

– هاوایی رول (یا نان همبرگر)

– 1 می توانید پرتقال ماندارین

– 1 می تواند تکه های آناناس

– نمک و فلفل

برای بوفالو مرغ, سالاد,

– سالاد سبزی شما ترجیح می دهند

– پنیر پارمسان (اختیاری)

جهت

1. باز کردن بسته بندی مرغ را بشویید و هر قطعه را در آب سرد فرو کنید. با چاقو به دقت برش مرغ به نوار نازک در یک زمان.

2. آبکشی کردن کرفس و هویج و با استفاده از یک چاقوی تیز برش را به تکه های کوچک بیش از نیم اینچ است. شما می توانید حذف این مرحله اگر شما تصمیم می گیرید که شما نمی خواهید برای اضافه کردن هویج و کرفس را به بوفالو مرغ مخلوط.

3. پوست کندن پیاز و دوباره تاس تا زمانی که شما 1/4 فنجان ارزش است.

4. در یک تابه روی حرارت متوسط به اضافه کردن 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون (یا روغن پخت و پز شما) و تکه تکه پیاز و هویج و کرفس. اغلب هم بزنید برای 3-5 دقیقه تا پیاز نوبه خود کمی شفاف است.

5. اضافه کردن تکه های مرغ را به طور مستقیم به تابه و اجازه می دهد به طبخ برای چند دقیقه در هر طرف. در حالی که مرغ براونینگ استفاده از قاشق چوبی برای کاهش قطعات و حتی کوچکتر است. کل زمان پخت باید حدود 12-15 دقیقه است.

6. در یک کاسه مخلوط, اضافه کردن سس گوجه فرنگی و بطری کامل از فرانک بوفالو سس تند و سس ووسترشر. به خوبی هم بزنید.

7. پس از مرغ زمان پخت و پز به پایان رسید با دقت پور کل گلدان را به بیش از یک صافی سینک برای کمک به حذف هر گونه مایع از مخلوط. قرار داده و سپس مرغ را به تابه همان. پس از آن انجام شده است بریزید و سس بوفالو به طور مستقیم به مرغ و خوب مخلوط کنید.

8. روشن کردن اجاق گاز بازگشت به متوسط پایین و هم بزنید تا خوب مخلوط کنید. اجازه می دهد به طبخ برای حدود 5-7 دقیقه اجازه دهید سس خیس به مرغ.

مانده ایده: سالاد مرغ بوفالو

در اینجا است که یک سفر بزرگ ناهار را با شما به کار خواهد شد که سالم و پر کردن. تنها آیتم های اضافی شما نیاز دارید این است که نوع مورد نظر خود را از کاهو/سبزی و پنیر پارمسان (همراه با سفر پلاستیک ظروف). به سادگی شستشو و قطع مقدار کاهو می خواهید برای سالاد خود اضافه کنید و چند sprinkles از پنیر پارمسان و محل را در یک ظرف پلاستیکی اگر شما در حال برنامه ریزی برای لذت بردن از این سالاد روز بعد. سپس با استفاده از یک ظرف جداگانه برای مرغ بوفالو حصول اطمینان از شما یک مقدار خوبی از سس برای رفتن با آن. این کمک می کند تا نگه داشتن کاهو ترد اگر شما در حفظ و مرغ را جداگانه تا زمانی که شما آماده خوردن است.

[ad_2]

Leave a Comment