پلیس نژادپرست آمریکا یک شهروند سیاهپوست دیگر را به قتل رساند

[ad_1]

به گزارش شبکه ای بی سی نیوز؛ ماموران پلیس محلی لس آنجلس دوشنبه دیجون کیزی ۲۹ ساله را در هنگام دوچرخه سواری، متوقف کرده و سپس با شلیک گلوله به قتل رسانده اند.

شماری از مردم در پی این حادثه به سوی پاسگاه پلیس محلی راهپیمایی کرده و خواستار اجرای عدالت شدند.

به گفته برندون دین افسر کلانتر پاسگاه جنوب لسآنجلس، ماموران در هنگام گشت زنی مرد دوچرخه سواری را از نقض مقررات،  بازداشته اند.  اما هنوز مشخص نیست این مرد کدام مقررات را نقض می کرده است.

دین افزود: هنگامی که ماموران برای متوقف کردن وی تلاش کرده اند، از دوچرخه پائین پریده و فرار کرده است و ماموران که او را تعقیب می کرده اند، در پی مشاهده یک سلاح کمری در وسایل او، به سویش شلیک کرده اند.

مرگ این مرد در صحنه حادثه اعلام و سلاح وی ضبط شده است و هیچ یک از ماموران در این حادثه زخمی نشده اند.

معترضان که در لس آنجلس با گردهمایی خواستار توضیح پلیس در باره قتل این مرد شده بودند و بیش از ۱۰۰ تن از آنان به سوی یک پاسگاه پلیس راهپیمایی کردند،  می گفتند که به نظر آنان این تیراندازی توجیه پذیر و منطقی نبوده است.

پلیس محلی لس آنجلس در بیانیه ای اعلان کرده است که تحقیقات مستقلی در صحنه این حادثه مطابق معمول آغاز شده است.

شدت گرفتن و ادامه اعتراض های سراسری در آمریکا که از چهار ماه پیش با قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست ایالت مینه سوتا به دست پلیس آغاز شد و با اقدام خشونت بار پلیس در ایالت ویسکانسین علیه جیکوب بلیک وارد مرحله جدیدی شد، موجب گردیده دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده که منتقدان و تحلیلگران وی را دارای خوی نژادپرستانه نهفته می دانند، نسبت با واکنش به این اعتراض ها که از آن به عنوان ناآرامی یاد می کند در رشته توئیت های منفی و انفعالی، معترضان را تهدید به برخورد شدید کند.

ترامپ که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با دو بحران، همه گیری ویروس کرونا که باعث وارد شدن آسیب شدید به اقتصاد آمریکا شده و نیز اعتراض های عدالت خواهانه و جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد»، دست و پنجه نرم می کند، با دیگر روش های تهدیدآمیز، شهروندان معترض کشورش را به برخورد وحشتناک نیروهای گارد ملی تهدید می کند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment