پل گیشا در نقطه دیگر پایتخت نصب می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا؛ صفا صبوری دیلمی روز سه شنبه در این باره به خبرنگاران گفت: فعلا برنامه ای برای جمع آوری دیگر پل های فلزی در تهران نداریم.

وی با بیان اینکه پل دیگری برای جایگزینی ایده نخست پل سبز زندگی (گیشا سابق) درحال طراحی است افزود: یکی از علت‌های طراحی مجدد این پل، بزرگی عرشه پل قدیمی گیشا برای نصب در همان نقطه قبلی است چرا که قرار بود قسمت‌هایی از پل قدیمی گیشا پس از تقویت، مجدد نصب شود.

صبوری دیلمی، درباره وضعیت فعلی طرح پل «سبز زندگی»، توضیح داد: براساس ایده اولیه قرار بود که قسمت‌هایی از پل قدیمی «گیشا» پس از تقویت، مجدد نصب شود اما باتوجه به بررسی‌های انجام شده در سال جدید، نصب مجدد قسمت‌هایی از این پل در همان نقطه، مشکلاتی از نظر بزرگی ابعاد و هزینه‌های تحمیلی برای شهر ایجاد می‌کرد.

وی از طراحی پل دیگری به منظور جایگزین کردن ایده اولیه پل سبز زندگی خبر داد و گفت: مراحل پایانی این طرح درحال انجام است که بعد از اتمام طراحی، جایگزین ایده اولیه شده و عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

به گفته معاون شهردار تهران؛ همچنین امکان دارد که تعدادی از قطعات پل گیشا قدیمی در ساخت پل جدید استفاده شود.

وی تاکید کرد: درحال حاضر بررسی‌ها به منظور نصب پل قدیمی گیشا در نقطه‌ای دیگر از شهر پس از تقویت و بازسازی براساس آیین‌نامه‌های استاندارد روز جهان به عنوان یک پل سواره رو درحال انجام است.

صبوری دیلمی با بیان اینکه جمع آوری پل قدیمی حافظ-طالقانی به دستور معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز متوقف شده، افزود: ممکن است تعدادی از پل‌های قدیمی شهر تهران، همانند پل کریمخان پس از تقویت و اصلاح به یک پل دائمی تبدیل شوند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment