پیک افزایشی و سپس روند ثابت کرونا در قم

[ad_1]

محمدرضا قدیر عصر پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، مقابله و مبارزه با ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: اغلب افرادی که در دوران شیوع دوباره ویروس کرونا به مرکزهای درمانی مراجعه کردند یا مسافرت رفته و یا از مسافران مناطق قرمز استقبال کرده بودند.

وی بیان کرد: پاییزی که معمولا بیماری آنفلوآنزا نوع A و B را داشتیم، در پیش رو داریم که متاسفانه امسال باید همراه با بیماری کووید ۱۹ آن را تجربه کنیم.

وی تاکید کرد: شست‌وشوی کامل دست، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مجامع عمومی همیشه توصیه می شود و از شهروندان انتظار داریم، رعایت کنند.

قدیر تصریح کرد: در فاصله گذاری اجتماعی استان قم، یکی از استان های موفق در کشور بود که انتظار داریم همواره مردم رعایت کنند و رسانه ها نیز در این راستا کمک جامعه سلامت باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: هر بیمارستانی باید بخشی از بیمارستان را به بیماران کووید ۱۹ اختصاص دهد تا در صورت بروز هر گونه شیوع مجددی، بتوانیم کنترل بیماری را داشته باشیم.

«کرونا» ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی [email protected] در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

[ad_2]

Source link

Leave a Comment