چگونه خود را دوست دارید سس سالاد?

[ad_1]

من به یاد داشته باشید سس سالاد که مادر من معمولا ساخته شده برای خانواده است. آن را بسیار ساده بود. تازه سرد فشرده روغن زیتون از لبنان فشار تازه نصف لیمو و کمی نعناع تازه و نمک و فلفل و آن وجود دارد. و ما سالاد در این زمان به نظر می رسد مانند یک عمر پیش, شامل, تازه, ترد, سبز, سالاد خوشمزه, گوجه فرنگی تازه و ترد کوچک خیار و پیاز بهار! تهیه سالاد سریع, ساده, خوشمزه و تازه و فوق العاده سالم است. سالاد تازه بخشی از رژیم غذایی روزانه ما. کوچک خیار خیلی خوشمزه ما خوردند آنها را مانند یک میوه. مورد علاقه من به عنوان یک کودک بود یک ساندویچ پنیر با نان پیتا (پرنده) و خیار.

سال بعد در جهان غرب, من کشف کرد همه آماده سالاد سس در انگلستان آن بود هاینز سالاد بود که ضخامت mayonaisy بافت خامه و من توسعه طعم و مزه است که در حالی که برای. در سوئیس من توسعه طعم و مزه خامه ضخیم سالاد سس آنها عشق به خدمت در اینجا هنوز هم امروز. ایتالیایی ها عاشق سرکه به جای لیمو به خصوص balsamico. امروز وقتی که من رفتن به خرید به سوپر مارکت آن را به ذهن ترا درهم میشکنند برای من برای دیدن انواع از پیش آماده سالاد سس در دسترس است و من تعجب می کنم که چگونه سالم است که با توجه به این که در جهت تازه ماندن برای مدت طولانی در بطری های روی قفسه مقدار زیادی از مواد افزودنی باید به آن اضافه شود.

من یک استرالیایی, دوست, دوست که خود را آماده سالاد سس در کمیت و فروشگاه های آن را در یخچال خود را برای این هفته است. مواد تشکیل دهنده روغن زیتون, سرکه خردل, سس مایونز, سبزی خشک و نمک و فلفل و کرم! آن طعم خوب من باید اعتراف, و من سعی کردم که برای چند هفته خودم اما من آن را داد تا آنجا که من نمی تواند ایستاده غذا خوردن همان سالاد سس کل هفته را از طریق! یکی دیگر مجارستانی, دوست, ندارد, جالب, تازه, سس, او می افزاید: دانه آفتابگردان courgette دانه گردو به روغن زیتون و لیمو و نمک و فلفل که بسیار به سلیقه من. یک دختر خواهد او قرار داده و سالاد برگ در یک کیسه پارچه ای و آن را تکان دهید تا تمام آب را رها سالاد برگ است که تا پایان خشک لنگی و نه خیلی ترد! دختر من که در فرانسه سوئیس یک ظرف پلاستیکی که در آن او قرار می دهد سالاد و می کشد یک طناب به فشار آب از سالاد. سالاد برگ نمی رنج می برند به همان اندازه که خوب است اگر شما نگرانی در مورد چند قطره آب بر روی سالاد خود. من نمی تواند زحمت رک و پوست کنده.

خواهر زاده من در نوجوانی او در آن زمان آمد به صرف چند روز با ما. هنگامی که او را دیدم من تهیه سالاد سس او وحشت زده شد او حاضر به خوردن آن کرد و گفت که مادر او ساخته شده یک نوع سالاد, سس, تنها, همیشه همان است و او نمی تواند از خوردن هر چیز دیگری. او به تغییر ذهن خود را در مورد آن. برخی از مردم سعی کنید برای آزمایش با انواع مختلف سس سالاد. من متعلق به این دسته است. من عاشق تنوع در زندگی است. بنابراین گاهی اوقات آن را با خردل و گاهی اوقات شاید با سس مایونز, بار دیگر با کرم و گاهی با سرکه سیب که به من گفته شده است که بسیار سالم گاهی اوقات با balsamico که طعم خوشمزه اما بیشتر از آن زمان تازه با لیمو. من می خواهم برای اضافه کردن انواع آجیل و گاهی اوقات حتی کشمش یا زغال اخته. اگر سس خیلی غلیظ و من نمی خواهم به اضافه کردن روغن و یا سرکه یا لیمو اضافه کنم کمی سیب و یا حتی یک قاشق چای خوری از آب است. من همیشه احساس گناه وقتی که یک فلش از طریق سر من از دوستان فرانسوی که رفتن به بسیار مشکل به فشار آب از برگ سالاد.

من سالاد را تبدیل به خلاق تر و غنی پس از من خوردن بسیاری از تازه vegis بنابراین واقعا من صحبت بشقاب سالاد در حال حاضر متشکل از خام vegis بیش از حد, مانند آووکادو broccholi, courgette, کرفس, رازیانه, گل کلم, کلم, هویج, لوبیا و هر سبز vegis که من می توانید تازه و ترد با مقدار زیادی از آجیل. گاهی اوقات من اضافه کردن میوه ها مانند انگور و آناناس یا سیب. مخلوط همیشه بستگی به آنچه که من باید در یخچال و آنچه در دسترس است از این فصل است. در حال حاضر و دوباره زمانی که من یک تازه پخته شده گرم آرد بیشتر پخته یا کبابی vegis یا ماهی من بازگشت به اصل سالاد که من دوست دارم مانند مادر من ساخته شده آن را سریع و ساده است.

انواع ادویه از زندگی و خالق عاشق تنوع است. است زندگی خود را پر از تنوع? آن خواهد بود جالب برای شما آگاه باشید از آنچه که شما در حال غذا خوردن چه نوع سالاد سس و آنچه که واقعا در مواد تشکیل دهنده. سالم است و آن برای شما خوب است ؟ ما اغلب عادت به انجام کارها به صورت خودکار و ما از طریق نیمی از زندگی ما در حال ناخودآگاه. از خود بپرسید که چگونه آگاهانه شما را از آنچه شما به غذا خوردن. است که می تواند یک شروع خوب برای تبدیل شدن به آگاهی از عادات غذا خوردن خود را.

در میان بسیاری از فعالیت های دیگر مارگو نیز لذت می برد پخت و پز. او را دوست دارد به آزمایش و او را دوست دارد تنوع همیشه ساده و بدون عارضه تازه و سریع است و شعار او. او دوست دارد برای قرار دادن با هم ساده و سریع منوها مانند جیمی الیور جوان و مشهور انگلیسی کوک که سعی در تغییر عادات غذایی در مدارس آمریکا! تا آنجا که من می توانید به یاد داشته باشید او نتوانست به خاطر پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده و پاستا دوباره در منو برای بچه های مدرسه توسط تقاضای محبوب به زودی پس از او باقی مانده است. خیلی از چیزهایی که او می خواست به طرد کردن غذاهای ناسالم!

من به وضوح احساس دلتنگ. من احساس گناه می کنم چون من به یاد داشته باشید در یک پاکسازی دیوانگی چند سال پیش پرتاب دور من کوک کتاب دست نوشته به زبان عربی بیش از طول 20 سال با دستور از مادر من ، من استفاده می شود به تماس خود را بر روی تلفن او در لندن زندگی می کردند و من در زوریخ و او را به من این دستور را از طریق تلفن و دستورالعمل در مورد چگونه به انجام آنچه. من شوهر جوان استفاده می شود وحشت در صورتحساب تلفن! اینترنت نبود در آن زمان هیچ من همراه, هیچ, اس ام اس هیچ چیز ندا! چگونه همیشه ما مدیریت ؟ نمی تواند فکر می کنم که ما چگونه جان سالم به در برد بدون, یوتیوب, گوگل, آمازون یا اسکایپ! بنابراین من فکر می کنم مواد غذایی, راه مادرم پخته شده یک ظرف و من به خاطر دور انداختن که گنج, کتاب های معدن, و من احساس گناه در هر زمان به عنوان اگر من می خواهم خیانت مادر من عصبانی خودم را برای بودن خیلی رادیکال در مورد خلاص شدن از چیزهای قدیمی. من فکر نمی کنم من این بود که آگاه باشید از آنچه که من انجام شده بود در آن لحظه. یک اشتباه بزرگ من می توانم اصلاح.

[ad_2]

Leave a Comment