کابینه افغانستان به بررسی موضوع مهاجران در ایران پرداخت

[ad_1]

کاخ ریاست جمهوری افغانستان بامداد دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای نوشت که در این نشست، معاونان رئیس جمهوری، مشاور امنیت ملی و شماری دیگر از مقامات حضور داشتند.

اعضای دولت در خصوص زندگی مهاجران افغان در ایران و تقویت و فنی سازی هرچه بیشتر نیروی مرزی افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.

مقامات وزارت امور مهاجران و وزارت خارجه در خصوص آتش گرفتن خودرو مسافران غیرقانونی افغان در شهر یزد ایران که باعث کشته شدن چند تن از مهاجران شد و همچنین مشکلات مهاجران افغان در ایران، گزارش دادند.

کابینه افغانستان چنین مقرر کرد که در نخستین زمان ممکن، هیأتی برای حل همه جانبه مشکلات یاد شده ضمن سفر به ایران، با طرف ایرانی پیرامون این موارد بحث و تبادل نظر کند.

 هدف این هیأت، چگونگی حل مشکلات مهاجران افغان در ایران عنوان شده است که پس از بررسی، دولت افغانستان مطابق نتایج حاصل از آن، برنامه لازم، عملی و تدابیر مؤثر را انجام دهد.

دولت همچنین تأکید کرد که مرزبانان افغان در تمام مناطق مرزی به منظور جلوگیری از قاچاق به گونه درست، وظایف خود را انجام دهند.

در حادثه اردیبهشت ماه در مرز استان هرات با ایران و همچنین رخداد یزد، شماری از مهاجران غیر قانونی افغانستان کشته و مصدوم شدند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment