کارآفرینان اردبیلی در صورت اشتغال مددجویان حمایت می‌شوند

[ad_1]

به گزارش ایرنا ،تقی زارعی روز سه‌شنبه در آیین معارفه مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال افزود: کارفرمایان و کارآفرینان می‌توانند با جذب نیروی کار از مددجویان تحت حمایت از تسهیلات بلند مدت کمیته امداد بهره‌مند شوند و بازپرداخت این تسهیلات به مدت هفت سال خواهد بود که در قالب بسته‌های تشویقی به کارفرمایان اعطا می‌شود.
وی با بیان اینکه کمیته امداد با ارائه بسته‌های تشویقی دنبال اشتغال‌زایی و درآمد پایدار برای مددجویان تحت حمایت است، اظهارداشت: کمیته امداد استان برای رونق تولید تلاش

می‌کند.

زارعی با اشاره به اینکه کارفرمایان به ازای به کارگیری هر یک از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بهره‌مند خواهند شد، گفت: این تسهیلات کاملا قرض‌الحسنه و بلند مدت پرداخت می‌شود تا علاوه بر اشتغال‌زایی محرومان جامعه، یاریگر کارفرمایان در افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی و کمک به رونق تولید باشد.
او افزود: مددجویان تحت حمایت قبل از اشتغال از آموزش‌های لازم فنی و تخصصی بهره‌مند می‌شوند، و بر اساس نیاز بازار کار آموزش‌های لازم به آنها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه محدودیتی در پرداخت این تسهیلات به کارفرمایان وکارآفرینان استان وجود ندارد، تشریح کرد: پرداخت تسهیلات جذب نیروی کار از بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام  استان اردبیل تا سقف ۲۰ میلیارد ریال در  استان تصمیم‌گیری و بیش از این مبلغ برای تایید به مرکز کشور ارجاع می‌شود.

وی افزود: در سال جاری با پرداخت ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بلندمدت به کارفرمایان و کارآفرینان این شهرستان زمینه اشتغال ۲۱ نفر از بیکاران تحت پوشش کمیته امداد امام خلخال فراهم شد.
وی با اشاره به اینکه کارفرمایان و صاحبان مشاغل می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر کمیته امداد استان اردبیل در شهرستان‌های تابعه مراجعه کنند، اعلام کرد: کارآفرینان می‌توانند با شماره تماس ۰۴۵۳۳۷۴۲۰۰۶ اداره اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل نیز ارتباط برقرار کرده و در جریان نحوه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه قرار بگیرند.
وی بیان کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون هزاران بسته کمک مومنانه با کمک‌های مردم خیر استان تهیه شده و در اختیار خانوارهای نیازمند قرار گرفته و انتظار ادامه کمک‌ها تا زمان عادی شدن شرایط جامعه است.

در این مراسم با تقدیر از صفر فتح‌الله زاده مدیر قبلی کمیته امداد امام خمینی خلخال ، مقیم صبحی به عنوان مدیر جدید این نهاد معرفی شد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment