کسب و کارهای مرتبط با توانمندسازی محرومان در اصفهان حمایت می‌شود

[ad_1]

سید حسن قاضی‌عسگر روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: پرداخت وام‌هایی با کارمزد هشت درصد از جمله آن‌ها است؛ به این معنی که نیمی از یارانه سود از سوی دولت و بقیه نیز از محل کمک‌های فنی اعتباری استان و بر عهده خود شخص است.

وی تشریح کرد: این کمک‌ها به ویژه در حوزه گلخانه‌ها و شرکت‌های دانش بنیانی که در ارتقای وضعیت معیشتی محرومان و مستضعفان موثر هستند، همچنین در حوزه مدرسه‌سازی و تخصیص زمین برای محرومان انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان در ادامه به شیوع کرونا و تاثیر آن بر صنایع اشاره کرد و گفت: ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شبیه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا، در حوزه اقتصادی مسایل و مشکلات را برطرف می‌کند.

وی از دریافت دستورالعمل پرداخت خسارت به ۱۳ کسب و کار آسیب دیده از شیوع بیماری کووید ۱۹ خبر داد و اضافه کرد: آیین نامه‌های داخلی آن در حال حاضر دنبال می‌شود و در آینده نزدیک این بودجه در اختیار آسیب‌دیدگان قرار خواهد گرفت.

قاضی‌عسگر همچنین یادآور شد: دولت امسال با وجود محدودیت منابع مالی تصویب کرده است تا ۷۵۰ هزار میلیارد ریال به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کووید ۱۹ در قالب وام‌های ارزان قیمت کمک شود.

به گفته وی، رقم دقیق اختصاص یافته به این استان هنوز مشخص نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان ابراز امیدواری کرد، در آینده نزدیک میزان این پرداخت‌ها اعلام شود.

وی در ادامه به تشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در استان‌های کشور اشاره کرد و اظهارداشت: تشکیل این ستاد، پیشنهاد استانداری اصفهان بود که مورد موافقت قرار گرفت تا برطرف کردن بسیاری از معضلاتی که در استان‌ها پیش‌تر راه چاره‌ای نداشت و دارای اختیارات لازم برای حل آنها نبودیم، در داخل استان برطرف شود.

قاضی‌عسگر تاکید کرد: لازم است فرایندهای کسب و کارها آسان شود تا فعالیت‌های اقتصادی بهتر از گذشته بتواند در استان اصفهان پیگیری شود و اشتغال بیشتری ایجاد کند.

به گفته وی، استان اصفهان از نظر میزان کاهش نرخ بیکاری در سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷، پس از آذربایجان شرقی رتبه دوم کشور را کسب کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان و هیات همراه در سفری یک‌روزه به منطقه کاشان، از فعالیت‌ها در نقاط مختلف منجمله معدن سنگ بوستان قهرود بازدید کرد.

بسیاری از واحدهای تولیدی از جمله در منطقه کاشان در پی شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات گوناگونی شده‌اند.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و حتی سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت و برخورداری از افزون‌بر ۱۰ هزار واحد تولیدی و معدنی، یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌آید.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان با نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment