کفار از اصلاح میان مسلمانان هراس دارند

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام حمید شهریاری با اعلام این مطلب اظهار کرد: امیدوارم دولت ها و جوامع اسلامی به جای جنگ، تنازع و مشاجره، در عوض به رقابت سالم و مسابقه در خیرات برای پیشبرد اهداف رسول الله بپردازند و برای تثبیت امت واحده اسلامی تلاش و با یکدیگر همکاری کنند و ظرفیت عظیم و بالقوه جهان اسلام را با هم‌افزایی در سایه تقریب مذاهب اسلامی، اتحاد و رواداری نسبت یکدیگر به فعلیت برسانند؛ تا با کمک همدیگر به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی پیش برویم.

وی که در اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به صورت وبیناری و با حضور رؤسای امور دینی کشورهای اسلامی به میزبانی سازمان امور دینی ترکیه سخن می گفت، با اشاره به آیه پایانی سوره فتح به ویژگی های یاران و همراهان رسول خدا(ص) اشاره کرد و گفت: طبق این آیه یاران رسول خدا (ص) «أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ» هستند؛ یعنی در برابر کفار سختگیرند و با دشمنان دین الهی، با دشمنان انسانیت و صلح آرامش مومنان، دوستی نمی کنند و هم پیمان نمی‌شوند.
وی افزود: این ویژگی در اوضاع نابسامان امروز جهان که ناشی از زیاده خواهی و دشمنی مستکبران دین و فرهنگ ستیز است، یکی از نیازهای اساسی جوامع اسلامی به ویژه دولتها و قدرت های اسلامی است.

قاسم سلیمانی مصداق اشداء علی الکفار بود
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: اینکه حضور نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا و بسیاری از نقاط جهان به راحتی تحمل نشود و زیاده خواهی و زیاده گویی های آنها با پاسخ سخت و کوبنده آزادی خواهان و مومنان و پیروانِ پیامبر اکرم (ص) پاسخ داده شود؛ ترور ناجوانمردانه سردار بزرگ اسلام شهید قاسم سلیمانی که با تکفیریان برخاسته از همین قدرت های جهانی مبارزه می‌کرد و در مقابل قرائت جزم اندیش داعشیان از اسلام، ایستادگی می کرد و هنوز در اذهان آزادی خواهان تازه است؛ مصداق بارز همین تعبیر اشدا علی الکفار بود. 
وی گفت: به اعتبار همین آیه شریفه است که عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی در هر قالب و لباسی و به هر توجیه و ترفندی که باشد نشانه بارز عدم معیت با رسول الله است. امروز رژیم غاصب صهیونیستی از بارزترین مصادیق دشمنان با خدا و رسولش است. آیا همراهی با این رژیم کودک کش و اشغالگر که کشتار، آواره کردن زنان و کودکان از خانمان و خانه خود و شهرک سازی غاصبانه را مسیر رشد خود قرار داده جز دشمنی با رسول الله است؟
وی تأکید کرد: باید قدردان علما و بزرگان جهان اسلام و جمع کثیری از بزرگان اهل سنت و نیز شیعه باشیم که با صدور فتوایی روشنگرانه عادی سازی رابطه با این رژیم سفاک را تحریم و تقبیح کردند؛ آن چه بین برخی از کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی شکل گرفته نمی تواند یک صلح حقیقی و نه یک آتش بس باشد بلکه عقب نشینی و چشم پوشی از سرزمین مقدس و مبارک مسلمین است و این امر نشانه روشنی بر عدم همراهی با سیره و سنت رسول مکرم اسلام (ص) است.
شهریاری افزود: همچنین در این راستا تشکر می‌کنیم از بیانیه ای که از سوی وزارت خارجه جمهوری ترکیه علیه این اقدام صادر شد و به درستی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را دستاویزی دانست که به اشغالگران جرأت می‎دهد به اقدامات غیرقانونی خود در قبال فلسطین و اشغال اراضی فلسطینیان ادامه دهند و ضربه تازه‌ای به تلاش‌ها برای دفاع از آرمان فلسطین وارد کند.
وی گفت: ویژگی دیگری که در این آیه شریفه به همراهان راستین حضرت رسول الله نسبت داده شده است همانا «رحما بینهم است» که به اندازه ویژگی اول، برای جهان اسلام، دولت ها و جوامع اسلامی و آحاد مسلمانان جهان ضروری و راه گشا است.

فرصت خوب هفته وحدت برای تحقق آرمان ها

وی با اشاره به رویداد هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص) گفت: هفته وحدت از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول مقارن با میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) فرصت خوبی است تا تحقق این آرمانهای بلند را در جهان اسلام دنبال کنیم. همین جا از همه اندیشمندان جهان اسلام دعوت می‌کنم تا در کنفرانس وحدت اسلامی که همه ساله در این هفته در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌ شود، به صورت وبیناری شرکت کنند و با ارسال سخنرانی خود به این اندیشه بلند بپردازند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بخش دیگری از این وبینار گفت: تشکر می کنم از برادران مسلمانم در جمهوری ترکیه که با گشودن مسجد ایاصوفیه جایگاه باشکوه سجده را در پیشگاه خدا قرار دادند و صوت ملکوتی اذان دوباره جان مومنان را به سوی نماز در آن سجده گاه دیرین فرا می خواند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment