کمک‌های مردمی به زندانیان مالی خلخال رکورد زد

[ad_1]

علی رمضان‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که مجموع کمک‌های جمع‌آوری شده مردمی برای آزادی زندانیان مالی زندان خلخال در حضوری جشن گلریزان سال قبل یک میلیارد و ۵۰۸ میلیون ریال بود، امسال برغم نبود امکان برگزاری این جشن و دریافت و جمع‌آوری کمک‌های مردمی تنها با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به ۲ میلیارد و پنج میلیون ریال افزایش یافته است.

او با بیان اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان مالی و جرایم غیرعمد این شهرستان از ابتدای ماه مبارک رمضان امسال آغاز شد و تا پایان خرداد ادامه یافت، گفت: خیرین و مردم این شهرستان کمک‌های خودرا از طریق پرداخت غیرحضوری به این امر خداپسندانه اختصاص دادند.
وی با قدردانی از مشارکت مردم در این امر خیر افزود: برغم غیرحضوری بودن جشن گلریزان، مشارکت بسیار خوبی در این زمینه شد و ۴۲۰ میلیون ریال از مجموع کمک‌های جمع‌آوری شده از طریق طریق تبلیغات رسانه‌ای و فضای مجازی جمع‌آوری شد.

وی بیان‌کرد: برای آزادی ۱۵ زندانی مالی و جرایم غیرعمد در این شهرستان مبلغ قابل توجهی نیاز است و خیران می‌توانند از طریق پرداخت کمک‌های خود با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در این امر خیر مشارکت کنند.

رییس دادگستری خلخال همچنین اظهارداشت: این شهرستان از مناطق پیشتاز استان اردبیل در کمک به آزادسازی زندانیان مالی بوده و ستاد دیه سه سال متوالی رتبه برتر استان را از لحاظ میزان کمک‌های جمع‌آوری شده در جشن‌های گلریزان کسب کرده و با توجه به میزان کمک‌های جمع‌آوری قابل توجه امسال انتظار می‌رود این رتبه برای شهرستان امسال نیز تکرار شود.

او افزود: در جریان برگزاری جشن گلریزان سال گذشته مردم شهرهای خلخال و کلور مرکز بخش شاهرود این شهرستان یک میلیارد و ۵۰۸ میلیون ریال به آزادی زندانیان مالی کمک کردند که  با کمک‌های ستاد دیه استان و کشور زمینه آزادی ۲۵ زندانی مالی با بدهی ۳۶ میلیارد ریال فراهم شد.

رمضان‌پور با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا در جامعه و مشکلات اجتماعی ناشی از آن مانع کمک‌های بیشتر مردم نشده است، گفت: امسال آیین‌های احسان‌ و مجالس ترحیم به دلیل بیماری کرونا برگزار نمی‌شود و مردم می‌توانند بخشی از هزینه‌های این مجالس را در طول سال به آزادی زندانیان اختصاص دهند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment