کمیته ملی المپیک ۵۰ هزار دلار به مدارس مناطق زلزله‌زده کرمانشاه کمک می‌کند

[ad_1]

هوشنگ بازوند عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش استان از گزارش امیدوار کننده ساخت و ساز مدارس و افزایش سرانه فضاهای آموزشی ابراز رضایت کرد.
وی اظهار داشت: پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ و با گذشت ۹۰۰ روز با کمک خیرین و اعتبارات دولتی ۹۰۰ کلاس درس در خرداد ماه امسال احداث، تکمیل و تجهیز شد که این مهم در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند «از این تهدید و بلا (زلزله)، فرصت و نعمت برای مردم ایجاد شود» با کار جهادی صورت گرفت و سرانه فضاهای آموزشی توسعه چشمگیری یافت.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هرچند شیوع بیماری کرونا سبب تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شد؛ اما فرصتی برای بهره گیری از شیوه های نوین آموزش را نیز فراهم آورد و تلاش خانواده آموزش و پرورش استان در این عرصه شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به سطح کیفی مطلوب سیستم آموزش در دوران بیماری کرونا که با استفاده از ساز و کارهای بسیار گسترده‌ و با تمرکز بر بستر فضای مجازی و آموزش از راه دور انجام شد؛ اظهار داشت: مجموعه تلاش های مدیرکل، معاونین، معلمان دلسوز و خانواده آموزش و پرورش سبب شد  فعالیت های آموزشی درهیچ شرایطی تعطیل نشود و در سطحی مطلوب به دانش آموزان ارایه شد.

وی افزود: براساس ارزیابی صورت گرفته سطح کیفی آموزش نیز مطلوب گزارش شده و امروز باید برای شروع سال تحصیلی با وجود کرونا برنامه ریزی کنیم؛ زیرا رفتار کرونا مشخص نیست، اما ما می توانیم با اقدامات پیشگیرانه از انتقال بیماری جلوگیری کنیم. 

مقام ارشد استان با بیان اینکه امسال متفاوت است و باید سال تحصیلی را  با کرونا آغاز کنیم؛ تصریح کرد: سیستم آموزش و پرورش پایه توسعه کشور است و همه دستگاه های اجرایی باید کمک نمایند که مشکلات فراروی آموزش در شرایط کرونا حل شود.

بازوند تأکید کرد: با مشارکت خیرین، نهادهای انقلابی و جهادی و همراهی مردم مشکل دسترسی دانش آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی به ابزار آموزشی الکترونیکی را نیاز حل خواهیم کرد تا امکان بهره مندی همه افراد جامعه از خدمات آموزشی فراهم شود.

 در پایان این مراسم به از لوگوی پروژه مهر سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ با حضور استاندار کرمانشاه و مسوولین استانی رونمایی شد. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment