کیفیت هوای تهران در مدار سلامت قرار دارد

[ad_1]

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۶۷ در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۱، ازن با شاخص ۲۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۸ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ بوده است.

اقدسیه و شهرداری منطقه ۴ صدرنشین هوای پاک 

بر این اساس ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ و شهرداری منطقه ۴ هر دو با شاخص ۴۴ و پونک با شاخص ۴۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی در شرایط پاک قرار داشت.

شهرداری منطقه ۲۱ در آستانه ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۸۶، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۸۴، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۸۰ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با اینکه بیشترین آلایندگی را ثبت کرد اما همچنان در شرایط سالم قرار دارد.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۴۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment