یادگاران دفاع مقدس البرز خاطره ها را مرور کردند

[ad_1]

فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع)‌ شهرستان کرج به خبرنگار ایرنا گفت: گردهمایی یادگاران هشت سال دفاع مقدس این استان هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار می شد ولی در سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعریف نشدن پروتکل های بهداشتی برای برگزار مراسم ، این برنامه به تعویق افتاد.

سرهنگ پاسدار مجید زنجانی افزود: امسال با توجه به  فرارسیدن چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و حساسیت موضوعات  بین المللی  از سوم خرداد ماه و همزمان با سالگرد فتح خرمشهر در سطح کلان کشوری برنامه ریزی شد تا برای هر استان یک هفته برای برگزاری هفته دفاع مقدس تعیین شود.

وی اظهار داشت: برای استان البرز نیز ۲۲ تا ۲۸ شهریور  ماه به همین منظور تعیین  و بازسازی عملیات خیبر نیز البرز تعریف شد.

تجلی «ما می توانیم» در عملیات خیبر

زنجانی عملیات خیبر را تجلی و تبلور جمله «ما می توانیم» دانست و گفت: این عملیات نخستین عملیات آبی خاکی رزمندگان در دفاع مقدس بود.

وی ادامه داد: در آن زمان علیرغم محاصره اقتصادی و تحریم های ظالمانه ای که بر علیه کشور ما بود و در وضعیت بدی از لحاظ امکانات و تجهیزات بودیم، رزمندگان ما توانستند ۱۴ کیلومتر پل خیبری را بسازند.

وی گفت: امروز هم پس از ۴۰ سال که از دفاع مقدس می گوییم، شرایط موجود بدتر از دوران جنگ نیست و اگر این جمله را سرلوحه کار خود قرار دهیم و اینگونه عملیات ها را در مقابل دشمن برنامه ریزی کنیم، پیروز خواهیم بود.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) کرج افزود: اگر تصمیمات جدی در این کشور گرفته شود یادآور این عملیات های بزرگ است و این هشت سال دفاع مقدس نشان می دهد که دشمن ما دشمن ضعیفی است و نمی تواند روی پای خود بایستد و اگر ما با هم متحد باشیم جبهه استکبار نابودشدنی و جبهه مقاومت پیروز می شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment