یک وعده غذایی است که باعث می شود یک حافظه به دوست داشتن

[ad_1]

یک استعداد جدید آشپز درخشان جدید منو کارکنان حرفه ای و جدید شور و شوق برای خدمت فقط بهترین را احیا رستوران در 29 عادلانه خیابان قرار دادن آن بصورتی پایدار و محکم در میان بهترین در جهان.

در دهه های اخیر از این محل Woodbox محبوب توسط ساکنان و بازدید کنندگان است. پس از صاحب Dexter Teutein گذشت و متعددی وجود دارد تلاش در recapturing موفقیت این مورد علاقه دیرین اما هر کدام سعی کنید از دست رفته یک قطعه اساسی… تا این فصل.

در ژوئن 2015 به 29 عادلانه بازگشایی با آشپز Nimesh Maharjan در راس و او را به ارمغان آورد و این تاریخی جزیره رستوران و بازگشت به شکوه سابق خود را.

در هر یک از سه صمیمی اتاق ناهار خوری در 29 عادلانه شما هستند احاطه شده توسط نانتاکت تاریخ است. ساخته شده است به عنوان یک خانه خصوصی در سال 1709 بسیاری از جنبه تاریخی باید حفظ شده است: دیوار چوب paneled هر اتاق دارای یک آجر شومینه (یکی اصلی و بزرگ طبخ شومینه) قدیمی کاج “پادشاهان” هیئت مدیره طبقه کمی دوستانه شکوه و شکایت کردن و اتاق ناهار خوری منصوب با آثار جالب. نور نرم و شمع اضافه کردن به حس داشتن پا به عقب در زمان.

تنها معاصر جنبه از 29 نمایشگاه مواد غذایی-نزدیک ترین ما می توانیم به یک شرح کلی دیگر از “وای!” قاره است غذاهای محلی منابع با سس ابتکاری و شیک آماده سازی است که چیزی از الهام گرفته است. آشپز Nimesh Maharjan به ارمغان می آورد جدی استعداد به آشپزخانه. روش خود را بی عیب و نقص است و توجه او به جزئیات قابل توجه است. هر صفحه را به جدول به زیبایی ارائه شده است. این آشپز دارای یک استعداد برای طراحی ظروف با زنده عطر و طعم و او دارای شور و شوق برای ساخت هر ظرف به عنوان خوب به عنوان آن را احتمالا می تواند باشد.

و آشپز Maharjan آورده برگشت کمتر ملموس کیفیت-گرما واقعی و دلسوز که جریان از این آشپز و از او maître د’ دیلیپ Maharjan. Waitstaff فراهم می کند خدمات نمونه: آنها به خوبی آموزش دیده و حرفه ای بخشنده و بدون توجه معلق در هوا. هنگامی که شما ناهار خوردن در 29 عادلانه شما احساس می کنید واقعا استقبال افتخار مهمان. او به ارمغان آورد ،

ما dined در 29 نمایشگاه این هفته در آستانه یک منوی تغییر است. آشپز Maharjan خود را تغییر منو با فصل و ما باید اعتراف که تابستان نزدیک است. ما مطمئن نیستیم که چقدر دیگر ترد اسکواش شکوفه های اشتها آور ارائه خواهد شد از آنجا که عنصر اصلی است بنابراین فصلی: خیلی بد است چرا که آن را خوشمزه! جفت بزرگ شکوفه ها پر شده با ریکوتا, آجیل کاج و نعناع آغشته به خمیر و سرخ شده در روغن. آنها در حال خدمت در یک دیسک از سرد قرمز فلفل coulis احاطه شده توسط پاستل نقطه از آووکادو کرم. شکوفه های در حال ترد و سبک و خوش طعم – و نه در همه چرب-کامل پایان تابستان درمان.

سرد و تابستانی وگان سالاد کوینولا است که بر خلاف هر چیزی که ما تا کنون طعم. آن را پیچیده بدون اینکه خود آگاه است. کوینولا پخته شده است شرکت در مناقصه و همراه با یک نم باران از عسل و کاری سرکه بریزید و ریز خرد شده زیتون است که اضافه کردن کمی نمک و یک زمزمه از گرما به دیوانه مزه دانه. آشپز صدر کوینولا با خرد انبه کاملا رسیده و شیرین و آبدار و نوار نازک از چاشنی هویج. وجود پر جنب و جوش و عطر و طعم در هر نیش.

ما به ندرت طعم یک ظرف شامل foie که ما را دوست ندارد اما وجود دارد نه بسیاری هستند که به عنوان خوشمزه به عنوان خشکیده Foie Gras در 29 عادلانه است. آشپز می شود هر جزئیات از این زیاده ظرف فقط راست: خشکیده foie را واضح لبه ها و meltingly غنی داخلی و خنک و کمی شیرین, زنجبیل, سیب, پوره تانگ از پوست کنده kumquats و محض بهشت از اردک چربی و چیپس سیب زمینی. مطمئنا این ظرف پاییزی به اندازه کافی به ماندن در منو کمی طولانی تر… لطفا ؟

Portobello Tortelli بود و اشتها آور ویژه شب ما صرف در 29 عادلانه و ما به شدت آن را توصیه. فقط عطر این غذا آن را به عنوان قبل از شما در تنظیم به اندازه کافی به شما را در عشق سقوط! این housemade تورتلینی بزرگ هستند و تا خورده در اطراف قارچ خوشمزه چاشنی. آنها مجموعه ای طرز حیرت انگیزی خوب ترافل خامه سس مقداری سرکه کاهش. تازه منداب می افزاید: یک تند نیش, و, تست, اصلاح کرده, بادام لمس نهایی. ما می خواهم به بازگشت به 29 نمایشگاه فقط برای لذت بردن از این یکی ظرف دوباره و ظاهرا ما می توانیم-آشپز Maharjan به ما می گوید این ویژه اضافه خواهد شد به سقوط منو به عنوان یک به طور منظم ارائه شده است.

در آشپز توصیه ما نیز نمونه اش سرد دوغ سوپ. سوپ ریخته است tableside بیش از یک خوشه فشرده هندوانه, دریا, لوبیا و paddlefish خاویار. ما باید اعتراف که این چیزی است که ما می تواند تمایل به سفارش اما ما را شگفت زده و خوشحال توسط فعل و انفعال از طعم-توسط راه و نمک و شیرین و تنگ پژمرده در داخل و خارج به این طراوت سوپ پر جنب و جوش و startlingly خوب است.

پس از اولین دوره از کمال ما به سختی می تواند صبر کنید تا سعی کنید آشپز Maharjan را entrees. ما نه نا امید! این نوعی ماهی پهن است که به زیبایی اجرا: ضخامت ماهی پخته شده را از طریق و در عین حال مرطوب و پوسته پوسته تحت خوشمزه پوسته بالا. آن را در خدمت در یک پوره برنج سیاه و سفید که در ابتدا به نظر می رسید فقط یک رنگ پس زمینه است که تا زمانی که ما طعم آن با مناقصه باقلا نیش از نوعی ماهی پهن بزرگ و یکی کوچک سرخ کرده قارچ chanterelle که نشسته در بالای صفحه. این ظرف شما می خواهید به غذا خوردن با هر عنصر در هر forkful: طعم ترکیب و تقویت.

مانند بسیاری از خارج در اینجا بر روی این توده ای از شن و ماسه 26 مایل در دریا ما گوش ماهی snobs-ترجیح می دهند صبر کنید تا ماه نوامبر زمانی که تجاری خلیج گوش ماهی های نجومی آغاز می شود قبل از ما سفارش پختن غذا. آشپز Maharjan به ما نشان داده این خطا از راه ما. خود حلزون اسکالوپ عالی هستند! هر لقمه خشکیده به شیرین کاراملی بالا با سوسو زننده ، دریا حلزون اسکالوپ مجموعه اطراف ذرت veloute که سلیقه آفتاب تابستان و به صدر با شاهی در یک فندق کشمش سرکه بریزید که طراحی شده است برای تحریک جوانه های چشایی شما. نازک, ترد, دیسک از pancetta است crowning لمس نهایی.

تابستان و پاییز در ترکیب آشپز Maharjan نسخه از گوشت خوک Saltimbocca. ضخامت برش از فیله گوشت خوک در حال شاداب و بسته بندی شده با طعم و ما عشق است که آنها در واقع به یک satiny صاف پوره سیب زمینی, بین puckery ترشی خردل سبز و تند-شیرین زغال اخته mostarda. دوباره این آشپز مصرانه خواست هر ممکن است عطر و طعم این غذای هیجان انگیز!

حتی استیک و سیب زمینی دخول سزاوار ستایش بالا. خشک سالخورده نخست نیویورک استیک گوشت راسته است seductively ساده: بسیار خوب برش گوشت کاملا پخته شده و به دستور زوج و با سرآشپز pommes, پوره, قارچ سرخ کرده, کبابی برش شیرین cippollini پیاز و یک jus است که قطاری از جوهر از گوشت گاو.

دسر در 29 عادلانه همه ساخته شده در خانه و با شش گزینه وجود دارد چیزی برای هر اولویت است. شکلات انحراف ارائه می دهد یک تیره خوشمزه موس شکلات, یک شکلات سفید ترافل و سرد شبه جرم است که ما قطعه قطعه و اجازه ذوب در زبان ما پر کردن دهان ما با عطر و طعم.

در سمت روشن تر ما مانند چگونه آشپز لهجه شیرینی گل ابریشمی صاف سرخالو Panna Cotta با یک دسته علف و غیره از مارمالاد لیمو و یک نوار قرمز آلو پوره. همچنین بسیار خوب است که میوه های گرمسیری و انواع توت ها که در صدر با یک حرکت شبیه چمچه زنی نارگیل بستنی و خیس و درخشان در ترکیب شامپاین و سنبل آبگوشت با یک اشاره از هالاپینیو.

ما دسر مورد علاقه در 29 نمایشگاه آشپز Nimesh Maharjan نارگیل Brulee. هر یک از اعضای تیم ما زاویه بیش از گذشته spoonfuls. کاستارد کامل: با رایحه شیرین و با طعم نارگیل اما صاف به عنوان ابریشم. قند بالا است نازک و شکننده پاشیده با نارگیل و تاب با “کارامل خاویار” است که نگاه مانند سوسو زننده ظرافت از دریا اما پاپ با شیرینی خوشمزه.

به صورت شگفت انگیزی وعده غذایی آماده با شور و شوق در صمیمی تاریخی تنظیم می آیند به 29 عادلانه است. این نقطه مناسب به خاطرات به مزه.

29 نمایشگاه

29 نمایشگاه خیابان • رزرو پیشنهاد 508-228-7800

شام در خدمت شبانه از 5 p. m.

یکشنبه صبحانه از 11 صبح تا 2:30 pm

غذای محدوده قیمت از $30 تا $46

آبجو و شراب • کارت های اعتباری عمده پذیرفته شده

باز فصلی از طریق دسامبر 31

برای پر رنگ عکس های این غذا: http://www.yesterdaysisland.com

[ad_2]

Leave a Comment