۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پارس‌آباد زیرکشت گندم رفت

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، حسن نظیفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: کشت پاییزه‌ای که در سال جاری با موفقیت به اتمام رسید با رویکرد سیاست تغییر الگوی کشت و استفاده بهینه از منابع آبی صورت گرفت ، در این مدت ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم آبی و دیم به زیرکشت رفته و ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی مستعد شهرستان نیز زیرکشت جو رفته است.

وی افزود: در راستای توسعه کشت دانه‌های روغنی و اصلاح بافت خاک و اجرای تناوب زارعی حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی مستعد نیز زیرکشت دانه روغنی کلزا رفته است.

وی گفت: در راستای توسعه کشت چغندر قند نیز امسال برای اولین بار در سطح  سه هزار هکتار از اراضی زیرکشت پاییزه این محصول رفته است که با توجه به وجود کارخانه چغندر قند مغان و همچنین حمایت‌های دولت در خرید تضمینی این محصول ، امیدواریم شاهد افزایش سطح زیرکشت و افزایش محصول باشیم.

او ادامه داد: برآوردهای محاسباتی نشان داده که میزان نیاز آبی کشت چغندر قند در پاییزه نسبت به بهاره به میزان چهار هزار مترمکعب کاهش نیاز آبی داشته و این گام بسیار مثبتی است.

وی افزود: کشت چغندر قند به عنوان محصولی که در داخل و در بیرون مزرعه اشتغال دارد، نمی‌تواند از صنعت حذف شود و سطح زیرکشت باید افزایش یابد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment