۱۳ هزار و ۶۵۰ دانش‌آموز قزوینی نیازمند دسترسی به شبکه شاد هستند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حسنعلی اصغری روز دوشنبه در شورای آموزش و پرورش استان قزوین افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح شبکه شاد ۲۳ هزار داش آموز استان با مشکل اتصال به شبکه مواجه بودند که با کمک خیران و مسوولان مشکل ۱۰ هزار نفر از این تعداد تاکنون حل شده است.

وی اظهار داشت: با بهره‌گیری از تجارب معلمان با استفاده ظرفیت‌ سرمایه‌ی مردمی و مشارکت اجتماعی  امیدواریم با رفع نواقص شبکه شاد بتوانیم به فعالیت آموزشی خود با قوت ادامه دهیم.

این مسوول با اشاره به اینکه ۲۰۴ هزار نفر از دانش آموزان استان به شبکه شاد متصل هستند؛اظهار داشت: در حال حاضر چهار هزار و ۳۰۰ دانش آموز استان به اینترنت دسترسی ندارند که مانع دسترسی آنان به شبکه شاد شده است.

وی اضافه کرد: بخش عمده این مشکلات به خاطر کمبود پهنای باند اینترنت در مناطق روستایی بوده و برخی مناطق دورافتاده نیز شبکه اینترنت وجود ندارد و دسترسی دانش‌آموزان به شبکه شاد امکان‌پذیر نیست و فعلا با روش های جایگزین آموزش آنها دنبال می شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: باید با تولید محتوای مناسب آموزشی، دانش آموزان را به تحصیل و فراگیری علم ترغیب کنیم.

عمر مفید مدارس ۱۰ سال کاهش یافته است

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین  نیزدر این نشست با بیان اینکه به دلیل عدم مراقبت مناسب از ساختمان مدارس عمر مفید مدارس ۱۰ سال کمتر شده است ،گفت: موضوع تعمیر و نگهداری مدارس در بسیاری از کشورهای دنیا مورد توجه بوده و بی توجهی به این مساله هزینه های بالایی را برای کشورها به همراه دارد.

علی عسگر جوانبخت با بیان اینکه با وجود افزایش نیاز مدارس به هزینه های تعمیر و نگهداری اعتبارات این بخش به دلیل محدودیت های مالی کاهش یافته است، افزود: برای نگهداری و تعمیر فضاهای آموزشی در سال ۹۵ ۲۰ درصد اعتبارات ر اختصاص می‌یافت و در سال جاری ۱۶ و نیم درصد برای این کار اختصاص یافته است که سالانه هزینه تعمیر افزایش یافته است.

استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است .

[ad_2]

Source link

Leave a Comment