۱۴۴ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد

[ad_1]

ادهم کردزابلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گستره هر یک از این زمین‌های چمن مصنوعی یکهزار و ۳۵۰ مترمربع است.

وی ادامه داد: ۱۱ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال نیز تا پایان سال جاری در سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از افتتاح هشت پروژه مهم ورزشی در سال جاری در استان خبر داد و افزود: خانه اختصاصی کشتی شهرستان زابل، سالن چند منظوره ورزشی ۲ هزار نفری چابهار، زمین فوتبال گل بزرگ و پیست تارتان شهرستان زهک، زمین فوتبال شهید ریگی چابهار، سالن چند منظوره ورزشی کوتیج شهرستان فنوج، سالن چند منظوره ورزشی علی‌آباد شهرستان سرباز، زمین فوتبال حیدرنیا شهرستان کنارک و سالن چند منظوره ورزشی کوپچ نیکشهر از مهمترین طرحهای در دست ساخت این اداره کل است.

وی تخصیص بیش از ۲۶ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و افتتاح این هشت پروژه مهم حوزه ورزش و جوانان را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ۳۲۷ خانه ورزش روستایی در روستاهای سراسر استان ایجاد شده است و ۲۲ مورد دیگر تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

کرد ادامه داد: خانه های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، ستاد مبارزه بامواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور ساخته و تجهیز می‌شوند.

وی اظهار داشت: هم اینک سرانه فضای ورزشی سیستان و بلوچستان برای هر نفر ۵۳ سانتی‌متر است که با افتتاح طرح های جدید شاهد افزایش این سرانه خواهیم بود.

به گزارش ایرنا هم‌اینک افزون بر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب حدود ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment