۱۵ خرداد آغاز تحولی عظیم در تاریخ حیات سیاسی ایران است

[ad_1]

حجت‌الاسلام رضا شریفی عصر پنجشنبه در حاشیه مراسمی که به مناسبت ۱۵ خرداد برگزار شد، در گفت و گو با ایرنا با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان افزود: در این روز ، بنیانگذار جمهوری اسلامی، مبارزه خود را علیه رژیم ستم‌شاهی با همراهی و حمایت مردم مومن آغاز کردند.

وی ادامه داد: ۱۵ خرداد را باید رستاخیزی بزرگ و ماندگار امام و امت و همراه با درس‌ در تاریخ ایران برای نسل‌های آینده نامید که زنده نگه داشتن آن یکی از رسالت های مهم دینی و ملی ماست و از اهمیت زیادی هم برخوردار است.

این مسوول اظهار کرد: ملت قهرمان ایران با رهبری حضرت امام (ره) و سپس مقام معظم رهبری تاکنون در راستای احیای مکتب اسلام و ارزش‌های معنوی اقدام های خوبی انجام داده اند.

شریفی گفت: دشمنان که منافع خود را با پیروزی انقلاب‌اسلامی از دست دادند از  ۱۵ خرداد تاکنون به خصوص در سال‌های اخیر بر تحریم‌ها و تهدیدهای خود برای تسلیم ملت و کشور افزوده اند.

وی یادآور شد: به رغم تمامی توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی نه تنها استکبارجهانی در رسیدن به اهداف شوم خود موفق نشده است بلکه ملت ایران با حفظ وحدت، بصیرت، ولایتمداری و ایستادگی به راه خود ادامه می‌دهد.

۱۵ خرداد سال ۴۲، روزی که سرآغازی شد برای وقوع یک انقلاب تاریخی، انقلابی که به جرأت می‌توان گفت تاریخ نمونه آن را هنوز به چشم ندیده است.

در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان های اردکان، میبد، اشکذر، یزد، تفت، ابرکوه،مهریز، خاتم، بهاباد و بافق با حضور قشرهای مختلف مراسم های متعددی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان در استان یزد برگزار شد، سخنرانان در مورد وقایع ۱۵ خرداد سال ۴۲ و رحلت حضرت امام در خرداد ۱۳۶۸ مطالبی را بیان کردند.  

     

[ad_2]

Source link

Leave a Comment