۱۵ هکتار از مراتع سمیرم طعمه حریق شد

[ad_1]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان جمعه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این حریق از حدود ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز آغاز  و با تلاش نیروهای حفاظت منابع طبیعی و مردمی حدود ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه اطفا شد.

منصور شیشه‌فروش  گرمای شدید هوا، عوامل انسانی و خشک شدن مراتع سمیرم بدلیل کم بارشی از جمله دلایل این آتش سوزی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۵۹ مورد حریق در ۱۵۷ هکتار از مراتع و عرصه‌های زیست محیطی استان اصفهان رخ داد، گفت: بیشترین آنها در شهرستان سمیرم اتفاق افتاد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه ما همچنان خواهان استقرار ۲ پایگاه امداد مشخص در سمیرم و فریدونشهر هستیم، خاطرنشان کرد: آتش سوزی امروز بزرگترین حریق سال جاری تا کنون در مراتع بود.

وی خاطرنشان کرد: دیروز نیز حدود پنج هزار متر مربع از مراتع اسلام‌آباد فریدونشهر دچار حریق و پس از یک ساعت اطفا شد.

شیشه‌فروش با بیان اینکه گرمای شدید هوا تا فردا همچنان ادامه دارد و دمای اصفهان بالای ۴۰ درجه خواهد بود، گفت: افزایش شدید دمای هوا بدلیل استقرار توده هوای گرم اقیانوسی است و تا بیستم شهریور ادامه دارد.

وی از مردم خواست تا از شنا و آب‌تنی کردن در منابع آبی، کانال‌ها و استخرهای ذخیره آب کشاورزی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: امروز یک نفر در دریاچه سد زاینده‌رود غرق شد اما با تلاش نیروهای اورژانس، احیا شد و از خطر مرگ نجات یافت.

وی ادامه داد: همچنین امروز یک مورد غرق شدگی زن حدود ۵۰ ساله در کانال آب کشاورزی در صحرای انقلاب در نزدیکی باغ رضوان اصفهان گزارش شد.

گرموک روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment