۱۷ مرداد نماد نقش آفرینی موثر اصحاب رسانه در تاریخ انقلاب اسلامی است

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید اوحدی در این پیام ضمن تبریک این روز به همه خبرنگاران و فعالان آگاه و خدمتگزار حوزه رسانه و با گرامیداشت یاد و نام پرافتخار شهدا و ایثارگران این عرصه، از درگاه پروردگار حکیم برای همه بیدارگران مؤمن و متعهد عرصه قلم و بیدارگری اسلامی و فعالان هوشیار عرصه رسانه‌­ای سلامتی و توفیق مسئلت کرد.
وی در ادامه این پیام آورده است: هفدهم مردادماه نماد نقش‌آفرینی بسیار متعهدانه و مؤثر اصحاب رسانه و مجاهدت ایثارگرانه شهدای این عرصه اساسی و سرنوشت‌ساز در طول تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی مردم شریف ایران است. آنچنان که این مناسبت با الهام از روز شهادت یکی از پیشکسوتان صدیق این عرصه نامگذاری شد. بی‌گمان این انتخاب و نامگذاری پربرکت و دقیق، پیوند عرصه ایثار و شهادت و روشنگری رسانه‌ای و دفاع از مرزهای مقدس اعتقادی و آرمانی انقلاب و ایران اسلامی را برجسته می‌سازد.
اوحدی در این پیام یادآور شد: امروز، در گرماگرم نبرد نرم روانی ـ رسانه‌ای و تمرکز دشمنان این انقلاب بر شبه افکنی از طریق کاربرد انواع حیله‌ها و تکنیک‌های جنگ روانی نقش و رسالت حساس و سرنوشت‌ساز اصحاب رسانه بیش از بیش نمایان شده است و این مهم در صدر رسالت‌های نیروهای اصیل، آگاه، مقاوم و متعهد اردوگاه اسلام و انقلاب اسلامی قرار گرفته است. رسالت تاریخ‌سازی که با توجه به شکست و درماندگی دشمنان در دیگر عرصه‌ها، نبرد حق و باطل را در موقعیتی قرار داده که به تعبیر مقام معظم رهبری «جنگ امروز در دنیا، جنگ رسانه‌هاست»، و در این نبرد نیز به حول و قوه الهی پیروزی با حق و حقیقت خواهد بود. با این اوصاف اهمیت و حساسیت نقش فعالان بصیر و پرتوان عرصه رسانه بیش از بیش نمایان می‌شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این پیام افزود: هم از این روست که رهبر معظم انقلاب در توصیف نقش و جایگاه اصحاب رسانه، تعبیر «پیش قراولان عرصه آرمان نظام و مرزهای فرهنگی» را به کار بردند که در عین حال مبین مسئولیت بزرگ استقامت، روشنگری و مقابله هوشمندانه با تمامی ابعاد این جنگ فراگیر روانی و رسانه‌ای است. بی‌گمان در این عرصه مجاهدت، بازخوانی مستمر و بازشناسی عمیق سیره و سنت شهیدان و ایثارگران چراغ راه نسل امروز و نسل‌های آتی خواهد بود.
به گزارش ایرنا، ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به دست طالبان در مزار شریف افغانستان است که از سوی شورای فرهنگ عمومی به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment