۱۷ هزار و ۷۰۰ متقاضی مسکن ملی در همدان نام‌نویسی کردند

[ad_1]

داریوش حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در مرحله نخست این طرح تنها یک هزار و ۱۰۰ خانواده موفق به ثبت نام شدند، افزود: در مرحله دوم طرح اقدام ملی و تولید مسکن، سهمیه ثبت نام واحدهای مسکونی افزایش یافت و نفرات بیشتری از مردم استان توانستند در این طرح ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان به دنبال بررسی شرایط متقاضیان مسکن ملی در همدان هستند، عنوان کرد: بسیاری از افرادی که ثبت‌نام کردند، شرایط دریافت مسکن ملی را ندارند که پس از بررسی کارشناسان، ثبت‌نام آن‌ها لغو می‌شود.

حسینی بیان کرد: قبل از تورم، عرضه مسکن و تقاضا بسیار زیاد بود ولی با تغییرات ارز بازار سوداگری ایجاد شد و تا زمانی که قیمت ارز به ثبات نرسد این سوداگری‌ها در بازار مسکن ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی، نخستین اولویت ما است، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته در مرحله نخست پنج هزار واحد مسکن در همدان ساخته و از ظرفیت ادارات دولتی در این زمینه استفاده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: زمین‌هایی که برای این طرح در نظر گرفته می‌شود باید از لحاظ حقوقی بدون مشکل و معارض باشند.

وی تاکید کرد: تا پایان اجرای طرح اقدام ملی و تولید مسکن، بیش از ۹ هزار واحد مسکونی در همدان ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

حسینی اظهار داشت: متقاضیان باید نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان آورده داشته باشند و هر یک از واحدهای مسکونی این طرح بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۲ ساله با سود ۱۸ درصد واگذار می‌شود.

وی گفت: زمین این واحدها نیز امسال قیمت گذاری می‌شود و پس از گذشت ۲ سال، در اقساط ۳۶ ماهه از متقاضیان دریافت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان افزود: در طرح اقدام ملی و تولید مسکن شهر همدان، خانه‌های مسکونی در کوی شهید مدنی و کوی شهید بهشتی ساخته می‌شود.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ همدان با وسعت نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment