۱۸۵ مسکن مددجویان در هلیلان ایلام احداث شد

[ad_1]

عزیزمراد غلامی در یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه واحد مسکونی در نیمه اول امسال نیز برای تامین نیاز مسکن مددجویان شهرستان هلیلان تکمیل و به مددجویان واگذار شده و ۱۲ مورد دیگر در حال احداث است.

وی افزود: همچنین در قالب خدمات حمایتی و مسکن مددجویان هلیلانی در نیمه اول امسال ۲۷ مورد حمام و سرویس بهداشتی تعمیر و بازسازی شد.

مدیر کمیته امداد هلیلان یادآور شد: امسال ۲۵۲ نفر جهت دریافت انشعابات رایگان در راستای کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد هلیلان به ادارات معرفی شدند.

غلامی با بیان اینکه کمیته امداد هلیلان در جهت تحقق امر اشتغال اقدامات ارزشمندی را به سرانجام رسانده است، افزود: امسال ۱۲۸ نفر در قالب پرداخت تسهیلات و مشاوره شغلی کمیته امداد شاغل شدند.

وی با اشاره به کمک های های واریزی به ایتام گفت: امسال ۱۷۴ نفر از ایتام از خدمات بیش از یک هزار حامی بهره مند و تاکنون مبلغ پنج میلیارد ریال به حساب آنان واریز شده است.

مدیر کمیته امداد هلیلان اضافه کرد: این نهاد حمایتی برای اشتغال و توانمندسازی مددجویان این شهرستان مبلغ ۴۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است‌.

غلامی به خدمات ارائه شده در حوزه آموزش و مهارت اندوزی مددجویان تحت پوشش این شهرستان اشاره کرد و افزود: ۶۵ نفر در زمینه فرش بافی، کیف دوزی و پرورش مرغ خانگی توسط کمیته امداد هلیلان مهارت های لازم را فرا گرفته اند.

مدیر کمیته امداد هلیلان یادآور شد: ۹۰۰ بسته لوازم التحریر امسال به دانش آموزان هلیلانی تحویل و ۳۷۰ میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی نیز به ۷۸ دانشجوی هلیلانی در نیمه نخست امسال پرداخت شده است.

به گفته غلامی ۲۲ میلیارد ریال کمک هزینه انشعاب گاز نیز به مددجویان تحت پوشش هلیلانی پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد و یک هزار و ۶۱۵ خانوار تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

بخش هلیلان تا بهمن ماه سال گذشته جزو شهرستان چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment