۲۰ میلیارد ریال تجهیزات برای هنرستان‌های خراسان شمالی خریداری شد

[ad_1]

سیدمحمد سیدی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای تامین تجهیزات از منابع ملی تامین شده و در اختیار هنرجویان رشته های مختلف از جمله برق، تاسیسات، خیاطی و مکانیک قرار گرفته است.

وی گفت: تجهیزات هنرستانی، با توجه به رشته های مختلف و ایجاد رشته های جدید و یا حذف برخی از رشته ها، نیاز به به‌روز رسانی دارد و برای تقویت آموزش های مهارتی، همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از اهدای تجهیزات از طرف ایران خودرو به هنرستان های استان خبر داد و گفت: امسال هفت دستگاه موتور،۲ دستگاه گیربکس و ۲ دستگاه جعبه فرمان هیدرولیک از طرف ایران خودرو به هنرستان های استان اهدا شده است البته تلاش داریم تا تجهیزات بیشتری از این شرکت دریافت کنیم. 

راه اندازی هنرستان وابسته 

سیدی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ایجاد و راه اندازی هنرستان های وابسته در استان گفت: با توجه به محدودیت های اعتباری برای تامین تجهیزات و امکانات در هنرستان ها، یکی از رویکردهای ما برای توسعه این آموزشگاه ها کمک گرفتن از ظرفیت دستگاه ها و ادارات مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه، هنرستان وابسته به جهاد کشاورزی راه اندازی شده است و تلاش داریم تا هنرستان وابسته به فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با رشته های مرتبط با هنر ایجاد شود.

سیدی گفت: تاسیس نشدن هنرستان هنرهای زیبای وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سال جاری به علت معرفی نشدن فضای استاندارد و تهیه امکانات توسط موسس یا دستگاه متولی است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تا کنون اقدامی در این زمینه انجام نداده و فضا تامین نشده است. 

وی اظهار داشت: راه اندازی هنرستان بهیاری، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و نیز هنرستان بورس از دیگر رویکردها و اولویت های ما برای توسعه هنرستان ها در استان است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای توسعه هنرستان ها نیاز به جذب مشارکت نهادها و دستگاه های دولتی داریم.

۱۰ هزار و ۳۴ هنرجو در ۸۹ هنرستان خراسان شمالی در حال تحصیل هستند. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment