۲۸ طرح عمرانی در کردستان به بهره برداری رسید

[ad_1]

به گزارش روز شنبه ایرنا، در آستانه هفته دولت با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان، پنج طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی ۷۸ میلیارد ریال در قروه بهره برداری شد.

طرح های شامل گازرسانی به یک واحد صنعتی با ۲ میلیارد ریال اعتبار، طرح هادی روستای سنگین آباد با هزینه کرد ۱۰ میلیارد ریالی بنیاد مسکن و دهیاری، گلخانه سبزی و صیفی روستای وینسار با ظرفیت تولید ۱۲۰ تن و اعتبار ۲۲ میلیارد ریال و بهره برداری از سردخانه بالای صفر درجه به ظرفیت ۸۰۰ تن و با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد ریال بود که با حضور خالد جعفری به بهره‌برداری رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان  در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت: ۳۸۴ پروژه در قالب ۱۱۲ طرح در بخش اقتصادی به مناسبت هفته دولت در این استان افتتاح می‌شود.

خالد جعفری افزود: پروژه های قابل افتتاح  بخش اقتصادی استان در هفته دولت امسال ۳۸۴ پروژه در  قالب ۱۱۲ طرح  و برای اجرای آنها ۴۱۷ میلیارد تومان از منابع مختلف هزینه شده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه افتتاح پروژه های اقتصادی استان از امروز از شهرستان قروه آغاز شد، گفت: با افتتاح  این طرح ها برای یک  هزار و ۶۱ نفر شغل  ایجاد و برای یک هزار و ۶۲۰ نفر هم شغل تثبیت می‌شود. 

وی یکی از طرح های مهم شهرستان قروه را اجرای فاز توسعه‌ای معدن طلای ساریگونی قروه با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت  اعلام و یادآور شد: حدود ۳۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای فاز توسعه معدن ساریگونی قروه توسط سرمایه‌گذار خارجی آن انجام شده و برای ۲۰۰ نفر هم اشتغال جدید در این فاز ایجاد شده است.

فرماندار قروه هم در مراسم بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: همزمان با هفته دولت ۴۷ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در این شهرستان بهره برداری می شود.

حسین الماسی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را ۷۶۶ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال اعلام و یادآور شد:  از این تعداد ۱۷ طرح در بخش کشاورزی با ۳۸۹ میلیارد و ۱۳۰ میلیون  ریال اعتبار است.

وی یکی دیگر از بخش های مهم را در بخش بنیاد مسکن و اجرای طرح های هادی روستایی اعلام کرد و افزود: برای اجرای طرح های این بخش ۳۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و در بخش راهداری هم ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال طرح به بهره برداری می رسد.

الماسی گفت: در بخش منابع طبیعی و احداث بندهای خاکی، سه بند خاکی با اعتبار ۲۰میلیارد ریال و در بخش احداث یک جایگاه عرضه سوخت با ۷۰ میلیارد ریال هزینه و اشتغال ۶ نفر افتتاح خواهد شد.

پنج طرح اشتغالزایی و عمرانی در بانه به بهره برداری رسید

همزمان با آغاز هفته دولت در شهرستان بانه پروژه آسفالت روستای خواجه امیر، آغاز عملیات اجرای مدرسه ۶ کلاسه محله بوستان، افتتاح ۲ طرح صنعتی و اشتغالزایی و پروژه گاز رسانی به روستای دروله به بهره برداری رسید.

رییس بنیاد مسکن شهرستان بانه در بهره برداری از پروژه راه روستای خواجه امیر گفت: این پروژه به مساحت ۱۱ هزار متر مربع با صرف ۱۸ میلیارد است.

بختیار خدری افزود: راه ۶ روستای بخش مرکزی از این مسیر می‌گذرد که برای تعریض جاده سه مورد واحد مسکونی که در حریم جاده قرار داشت تخریب شده است.

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان بانه نیز در آیین آغاز عملیات اجرایی یک مدرسه ۶ کلاسه  گفت: اعتبارات مدرسه خیرسازی ۶ کلاسه محله بوستان این شهرستان که قابلیت ارتقاء به ۹ کلاس درس را دارد توسط یک خیر مدرسه ساز تامین می شود.

اقبال صالحی افزود: این مدرسه با زیر بنای ۸۵۰ متر مربع در ۲ طبقه و مساحت ۲ هزار ۳۵۰ متر مربع احداث می شود و زمین این مدرسه با کاربری آموزشی توسط شهرداری بانه اهدا شده است.

رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان بانه در آیین افتتاح ۲ واحد صنعتی در شهرک گفت: واحد تولید نایلون و نایلکس تجزیه پذیر با سرمایه گذاری ۶۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹ نفر به صورت مستقیم و ۱۵نفر غیر مستقیم به بهره برداری رسد.

بایزید حسینی افزود: ۱۳ میلیارد ریال از اعتبارات این پروژه از محل تسهیلات اشتغالزایی و مابقی اعتبارات توسط سرمایه گذار تامین شده که سالانه سه هزار و ۶۰ تن انواع نایلون و نایلکس تجزیه پذیر تولید می شود.

وی اظهار داشت: واحد تولید فنس های قدرتی تار و پود با ظرفیت اشنغالزایی مستقیم ۶ نفر و غیر مستقیم ۱۵ نفر در مساحت یک هزار ۶۰۰ متر مربع و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

کمال رضایی رییس شرکت گاز رسانی شهرستان بانه نیز در مراسم بهره برداری از پروژه گاز رسانی روستای دروله با اشاره به صعب العبور بودن منطقه گفت: برای اجرای این پروژه هشت هزار متر شبکه لوله گذاری انجام شده و ۱۸ خانوار این روستا با هزینه کرد پنج میلیارد ریالی از نعمت گاز برخوردارمی شوند.

۱۸ طرح اشتغالزایی در بیجار به بهره‌برداری رسید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار نیز در آیین بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: در هفته دولت ۱۸ پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۳۱۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال در این شهرستان با حضور مسئولین و مردم به بهره برداری رسید.

وی افزود : با بهره برداری از این میزان پروژه، ۳۵۱ نفر از جوانان بیجاری در بخش کشاورزی و در قالب اجرای سیستم های نوین آبیاری، ساخت جایگاه و خرید گوسفند، بره و گوساله وسایر پروژه ها،  صاحب شغل ثابت و درآمد شدند  دارای شغل و درآمد ثابت شدند.

وی گفت: در راستای تغییر روش های آبیاری محصولات کشاورزی، صرفه جویی و بهینه مصرف کردن آب و بهره برداری بیشتر از کشت محصولات، ۶ پروژه اجرای سیستم های نوین آبیاری در روستاهای نوبهار، گوجه کند، چشمه کاظم، قمچقای، چشمه جانقلی و شیرکش سفلی با تثبیت شغل ۶ نفر و اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

او یادآور شد: با احداث ۱۰ پروژه های ساخت جایگاه و خرید گوسفند، بره و گاو در روستای های باباکرم، گلبلاغ، کلوچه، مغانلو، جبرییل، قرخلر، جعفرآباد، محمدآباد علی اکبرخان با اشتغالزایی ۲۴ نفر و اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۸۷ میلیون ریال مورد بهره برداری رسیده است.

قمری با اشاره به این که یکی از بهترین مناطق شهرستان بیجار در روستای قاضی قوشچی مستعد پرورش گل محمدی است که با ایجاد و ساخت کارخانه های فرآوری و بسته بندی می توان در تولید غنچه، گل و گلاب گل محمدی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را برای جوانان ایجاد کرد تصریح کرد: با کشت گل محمدی در این روستا با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۲ نفر به بهره برداری رسید.

وی تاکید کرد: یکی از پروژهای اشتغالزایی در شهرستان، تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲۹۸ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال و اشغالزایی ۳۱۹ نفر در بیجار به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید.

به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، از دوم تا هشتم شهریور به هفته دولت نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment