۲ طرح پخش سیلاب در قلعه‌گنج به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

محمدجواد فدائی استاندار کرمان روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های اداره‌کل آبخیزداری جنوب کرمان ضمن تبریک هفته دولت، خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش مردم و مسئولان هفت شهرستان جنوبی با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری شد و اظهار داشت: امیدواریم با اجرای این پروژه‌ها، گام بلندی در راستای ارتقای منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه برداشته شود.

وی بر ادامه اجرای این پروژه‌ها در حوزه حفظ و احیای منابع طبیعی تاکید کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان نیز گفت: همزمان با هفته دولت ۵۱ پروژه منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر ۶۹۹ میلیارد ریال در منطقه جنوب کرمان به بهره برداری می‌رسد که بیش از ۴۸۱ خانوار از مزایای این پروژه ها بهره مند خواهند شد.

حمزه احمدی تصریح کرد: عمده پروژه هایی که در هفته دولت مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت در راستای تدبیر و عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مجموعه منابع طبیعی کشور و تحت عنوان پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی می باشد.

وی اظهار داشت:  پروژه های پخش سیلاب حوزه آبخیز چاه دادخدا قلعه گنج، با حجم پخش سیلاب ۱۴۲هزار متر مکعب و همچنین سرریز سنگی ملاتی به حجم سه هزار و ۱۰۰ متر مکعب و اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این حوزه به بهره برداری رسید.

احمدی همچنین افزود: هدف از اجرای این پروژه ها کنترل سیلاب، افزایش و تقویت سفره های آب زیرزمینی، پیشگیری و کاهش اثرات خشکسالی،کنترل رسوبات، تثبیت خاک، آبدهی چاه ها و قنوات است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment