۳۰۰ نقطه حادثه خیز در البرز شناسایی شد

[ad_1]

محمدرضا فلاح نژاد  روز یکشنبه در گفت و گو باایرنا به مناسبت ۲۰ مهر روز اثرات بلای طبیعی افزود: از این تعداد نقاطی اولویت بندی شده و برای اصلاح برخی مناطق حادثه خیز تر از جمله؛ فروریزش های جاده چالوس، فرونشست ها، بالا آمدن دبی رودخانه ها و جاری شدن سیلاب ها نیز برنامه هایی پیش بینی  شده است.

فلاح نژاد  با بیان اینکه این مهم در دستور کار استاندار البرز با توجه به اهمیت موضوع قرار داشت گفت: در این پروژه نظارت، هماهنگی با اداره کل مدیریت بحران است.

وی خاطر نشان کرد: از ۱۲ دستگاه مرتبط با این پروژه، اطلاعات نقاط حادثه خیز گردآوری شده و چندین جلسه کارشناسی نیز در این زمینه برگزار شده است.

  فلاح نژاد تاکید کرد: مقرر شده  دستگاه های مرتبط و مسوول با احصاء نقاط حادثه خیز و اولویت بندی آنها ضمن ارایه اصلاح موارد، نسبت به تهیه و تدوین برنامه های خود اقدام کنند.

وی یاد آور شد: در تهیه و تدوین برنامه ها آنچه مورد تاکید قرار گرفته  این است که در تمام برنامه ها قبل، حین و بعد از بحران مورد توجه قرار گرفته و پیش بینی های لازم صورت پذیرد.

به گفته وی با توجه به عدم پیش بینی حوادث و بحران ها باید برنامه ها بصورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت انجام شود تا بتوان نسبت به عملیاتی کردن آنها اقدام کرد.

دبیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران البرز بیان داشت: از دیگر مخاطراتی که استان البرز با آن مواجه بوده معضلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا است.

وی افزود: براین اساس با برگزاری نشست های مختلف و تشکیل کارگروه های تخصصی تلاش شده با هدف حفظ سلامت عموم اقدامات موثری انجام شود.

استان البرز با ۶ شهرستان دارای حدود سه میلیون نفر جمعیت است که بار ترافیکی ۱۸ درصد کشور را بر دوش دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment